فرمان پادشاه و ولی‌عهد سعودی برای کمک‌رسانی فوری به ترکیه و سوریه

ملک سلمان و ولی‌عهد او فرمان ایجاد پل هوایی برای امدادرسانی سعودی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه را صادر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی فرمان دادند از این کشور برای امداد و نجات و کمک‌رسانی انسان‌دوستانه فوری به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه پل هوایی تشکیل شود.

در پی وقوع موجی از زلزله‌های شدید ویرانگر در سحرگاه دوشنبه 17 بهمن که تاکنون به کشته شدن هزاران نفر و زخمی شدن دهها هزار نفر منجر شده، پادشاه و ولی‌عهد سعودی دستور اعزام تیم‌های امداد و نجات و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه، پزشکی و دارویی فوری را صادر کردند.

ملک سلمان و شاهزاده محمد بن سلمان همچنین تسلیت و همدردی خالصانه پادشاهی عربی سعودی با جمهوری ترکیه و جمهوری سوریه و مردم این دو کشور برادر و به‌ویژه با خانواده‌های قربانیان این فاجعه را ابراز کردند.

پادشاه و ولی‌عهد سعودی نیز برای مجروحان آسیب‌دیده از این زلزله مهیب که باعث جان‌باختن، مصدوم شدن و وارد آمدن آسیب و خسارت‌های مادی به بسیاری از مردم در برخی مناطق ترکیه و سوریه شده است، بهبودی و شفای عاجل آرزو کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ملک سلمان و ولی‌عهد او همچنین ضمن ابراز همبستگی سعودی با ترکیه و سوریه بر ایستادن ریاض در کنار این دو کشور زلزله‌زده در این شرایط دشوار انسانی ابراز تاکید کردند.

وقوع زلزله‌ای شدید به بزرگی 7.8 درجه در مقیاس ریشتر که با پس‌لرزهایی قوی همراه بوده سحرگاه دوشنبه هفدهم بهمن در مناطق جنوب ترکیه و شمال سوریه باعث ویرانی‌های گسترده در ساختارهای زیربنایی و تخریب‌ هزاران ساختمان و تاسیسات شهری و همچنین کشته شدن هزاران نفر و مصدوم شدن دهها هزار نفر در این دو کشور شده است.

بنا بر تازه‌ترین گزارش‌ها تا لحظه تهیه این خبر، آمار جان باختگان زلزله در ترکیه و سوریه از 6500 نفر فراتر رفته است.

پیش‌تر در این‌باره «سازمان جهانی بهداشت» هشدار داده بود که تعداد قربانیان زلزله در جنوب ترکیه و شمال سوریه، ممکن است تا 8 برابر افزایش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید