شورای همکاری خلیج خواستار افزایش فشارهای بین‌المللی علیه حوثی‌ها شد

دبیرکل شورای همکاری خلیج در دیدار با هانس گروندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در ریاض، بر ضرورت تشدید فشار بر حوثی‌ها برای پذیرش صلح جامع تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جاسم البدیوی، دبیرکل شورای همکاری خلیج، در اظهاراتی بر اهمیت حمایت از تمدید آتش‌بس در یمن و لزوم تشدید تلاش‌های جامعه جهانی برای تحت فشار گذاشتن حوثی‌ها برای مشارکت جدی در روند سیاسی برای حل بحران یمن تاکید کرد.

البدیوی، دوشنبه 17 بهمن، در دیدار با هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در ریاض، بر لزوم فشار بر حوثی‌ها برای پذیرش درخواست های جامعه بین‌المللی برای مذاکره درباره آتش‌بس جامع با دولت به منظور آمادگی جهت از سرگیری روند سیاسی تاکید کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج بر عزم این شورا برای بکارگیری «تمام تلاش‌های بین‌المللی با هدف افزایش امنیت و ثبات در یمن» تاکید کرد.

اظهارات دبیر کل شورای همکاری خلیج یک روز پس از اظهارات سرلشکر محسن الداعری، وزیر دفاع یمن بیان شد که در آن جامعه جهانی را به مماشات با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران متهم کرد و گفت که این گروه تبدیل به تهدیدی علیه منطقه و جهان شده است.

وزیر دفاع یمن، روز یکشنبه در دیدار با هیئتی از «انستیتو دموکراتیک آمریکا» به ریاست لزلی کمبل، مدیر این مرکز در خاورمیانه، ضمن انتقاد از مواضع ضعیف جامعه بین‌المللی در قبال شبه‌نظامیان حوثی، بر ضرورت هماهنگی تلاش‌ها و افزایش همکاری‌ها در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی تاکید کرد.

وزیر دفاع یمن همچنین با تاکید بر لزوم حمایت کشورهای دموکراتیک از مردم یمن در راستای بازپس‌گیری حاکمیت و احیای نظام دموکراتیک، خاطرنشان کرد: «شبه‌نظامیان تروریست حوثی، مدعی حقی الهی برای حکومت هستند و می‌خواهند آن را با زور به مردم تحمیل کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید