ابراز تسلیت و همبستگی ولی‌عهد سعودی با اردوغان و ملت ترکیه در پی وقوع زلزله

ولی‌عهد سعودی در تماس تلفنی با اردوغان، ضمن آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این فاجعه دردناک، مراتب یاری‌ و حمایت پادشاهی عربی سعودی از ملت و دولت جمهوری ترکیه با هدف پشت سرگذاشتن تاثیرات آن را مورد تاکید قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه هفدهم بهمن طی تماسی تلفنی ضمن ابراز همبستگی با ترکیه و اعلام آمادگی برای پشتیبانی از این کشور برادر، جان‌باختن شمار زیادی از شهروندان ترکیه در اثر وقوع زلزله را به رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری و ملت ترکیه تسلیت گفت.

ولی‌عهد سعودی در ادامه این تماس تلفنی با آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این فاجعه دردناک، مراتب یاری‌ و حمایت سعودی از ملت و دولت جمهوری ترکیه با هدف پشت سرگذاشتن تاثیرات آن را مورد تاکید قرار داد.

رئیس جمهوری ترکیه نیز متقابلا با ارج نهادن به احساسات برادرانه و بزرگوارانه ولی‌عهد سعودی، از حمایت پادشاهی عربی سعودی از ترکیه در این شرایط دشوار، قدردانی کرد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی 7.9 ریشتر، بامداد دوشنبه 17 بهمن، جنوب ترکیه را لرزاند و ساکنان سوریه، لبنان، عراق، مصر، یونان، قبرس و ارمنستان نیز آن را احساس کردند.

این زلزله مهیب که حدود 44 ثانیه ادامه داشت، با برجای‌گذاشتن بیش از 12هزار کشته و زخمی در ترکیه و سوریه، فروریختن تعداد زیادی از ساختمان‌ها را به دنبال داشت که صدها نفر همچنان زیر آوار گرفتار شده و مردم از بیم پس‌لرزه‌ها در سرمای شدید به خیابان‌های پوشیده از برف پناه بردند.

مقامات ترکیه، هشدار سطح 4 را اعلام کردند که به معنای درخواست کمک بین‌المللی است و ارتش ترکیه نیز در انتقال تیم‌های پزشکی به مناطق زلزله‌زده، مشارکت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید