وزارت خارجه سعودی: اوضاع زلزله‌زدگان در ترکیه و سوریه را از نزدیک دنبال می‌کنیم

شمار کشته‌ها و مصدومان این زلزله بزرگ و پس‌لرزه‌های شدید آن در ترکیه و سوریه روندی تصاعدی به خود گرفته و در تازه‌ترین گزارش‌ها نزدیک به 2500 جان‌باخته و نزدیک به 10 هزار مصدوم گزارش شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه سعودی ضمن ابراز همبستگی، همدردی و تسلیت به مردم برادر در سوریه و ترکیه، برای مجروحان حادثه زلزله ویرانگر بامداد دوشنبه 17 بهمن در این دو کشور، بهبودی عاجل آرزو کرد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سعودی از نزدیک، روند حوادث ناگوار در جمهوری ترکیه و جمهوری عربی سوریه، در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای که منجر به کشته و زخمی‌شدن صدها نفر شد را دنبال می‌کند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی 7.9 درجه در مقیاس ریشتر بامداد دوشنبه، جنوب ترکیه را لرزاند و ساکنان سوریه، لبنان، عراق، مصر، یونان، قبرس و ارمنستان نیز آن را احساس کردند.

این زمین‌لرزه مهیب که حدود 44 ثانیه ادامه داشت، صدها کشته و زخمی در ترکیه و سوریه برجای گذاشت و علاوه بر فروریختن تعداد زیادی ساختمان، صدها نفر همچنان زیر آوار مانده و مردم از بیم پس‌لرز‌ه‌ها، به خیابان‌های پوشیده از برف و سرمای شدید ریختند.

هنوز آمار دقیقی از شمار کشته‌ها و مصدومان این زمین‌لرزه در دست نیست و این آمار، روندی تصاعدی دارد.

آژانس مدیریت بحران و بلایای طبیعی ترکیه در تازه‌ترین گزارش خود تعداد جان‌باختگان در اثر وقوع زلزله در این کشور را 1498 و شمار مجروحان را 8533 نفر گزارش کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد که تعداد قربانیان زلزله در سوریه به 900 نفر افزایش یافته است.

صلیب سرخ جهانی در گزارش روز دوشنبه خود اعلام کرد تیم‌های امداد و نجات بدون ابزار ضروری در مناطق زلزله‌زده سوریه قادر به خارج کردن مردم از زیر آوارها نیستند و برف و سرمای شدید و اوضاع امنیتی بر وخامت اوضاع افزوده و روند کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان را ناممکن ساخته است و صدها خانوار سوری همچنان در زیر آوار گرفتار هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید