خانواده‌های قربانیان انفجار بندر بیروت خواهان استقلال قوه قضائیه لبنان شدند

این خانواده‌ها ضمن برپایی اعتراض‌ ماهانه خود در برابر ساختمان دادگستری لبنان در بیروت، خواستار «خلع ید» سیاستمداران از قوه قضائیه این کشور شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

انجمن خانواده‌های قربانیان انفجار بندر بیروت، شنبه 15 بهمن خواستار استعفای قضاتی شد که آنها را به «سرسپردگی در خدمت به قدرت سیاسی» متهم می‌کند.

به گزارش رسانه‌های لبنانی، این خانواده‌ها، نزدیک به دو سال و نیم پس از حادثه‌ای که جان بیش از 200 نفر را گرفت، امروز نیز ضمن برپایی اعتراض‌ ماهانه خود در برابر ساختمان دادگستری لبنان در بیروت، خواستار استقلال قوه قضائیه و «خلع ید» سیاستمداران از دستگاه قضایی در این کشور شدند.

در بیانیه این انجمن آمده است: «پرونده انفجار بندر بیروت بار دیگر، از وجود مداخلات سیاسی و خارجی در قوه قضائیه پرده بر‌می‌دارد که ضمن تهدید این نهاد قضایی، اعتبار هر قاضی سالم و پاکدست را خدشه‌دار می‌سازد».

غسان عویدات، دادستان کل لبنان هفته گذشته، در پی از سرگرفته‌شدن تحقیقات پرونده انفجار بندر بیروت از سوی طارق بیطار، بازپرس قضایی مسئول آن پس از 13 ماه تعلیق، مقرر داشت تمامی دستگیرشدگان در رابطه با این پرونده آزاد شوند.

شایان ذکر است که طارق بیطار، با از سرگیری تحقیقات خود، دستور احضار 8 مقام برجسته دولتی و پارلمانی را صادر کرده بود اما عویدات، تمامی دستورات بیطار را کاملا رد کرده و فاقد اعتبار قانونی دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید