ترکیه برپایی نشست نظامی با روسیه و سوریه در ماه جاری را اعلام کرد

رایزنی‌هایی میان وزرای دفاع روسیه، سوریه و ترکیه در 28 دسامبر گذشته در چارچوب روند عادی‌سازی روابط بین آنکارا و دمشق در مسکو برگزار شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که هیئت‌های نظامی ترکیه، سوریه و روسیه نشستی را در فوریه جاری در چارچوب توسعه گفت‌وگوهای سه‌جانبه آغازشده از پایان سال گذشته، برگزار خواهند کرد.

آکار یکشنبه 16 بهمن به روزنامه «سوزجو» ترکیه، بدون اشاره به مکان و زمان برپایی این نشست گفت: «هیئت‌های فنی وزارت‌های دفاع و اطلاعات در ماه فوریه در تکمیل نشست سه‌جانبه سوریه، روسیه و ترکیه، دیدار خواهند کرد و گفت‌وگوها ادامه خواهد یافت.»

رایزنی‌هایی میان وزرای دفاع روسیه، سوریه و ترکیه در 28 دسامبر گذشته در چارچوب روند عادی‌سازی روابط بین آنکارا و دمشق در مسکو برگزار شد.

به نظر آنکارا، این رایزنی‌ها می‌تواند زمینه را برای یک توافق جامع در مورد اوضاع سوریه، از جمله حل مشکل پناهندگان مهیا سازد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در 15 دسامبر اعلام کرد که به ولادیمیر پوتین، همتای روس خود، پیشنهاد برگزاری نشست سه‌جانبه با حضور بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را داده است، مشروط بر اینکه این اجلاس، بر مذاکرات در سطح مسئولان دستگاه‌های امنیتی و وزرای دفاع و امور خارجه، مقدم باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید