بازداشت 15 عضو «داعش» به اتهام تلاش برای حمله به کنسولگری‌های غربی در ترکیه

رسانه‌های ترکیه، تصاویری از لحظه یورش نیروهای امنیتی این کشور به محل اقامت این متهمان نیز منتشر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی ترکیه روز گذشته اعلام کردند که 15 عضو «داعش» را در استانبول بازداشت و به مراجع قضایی معرفی کردند.

خبرگزاری «آناتولی»، شنبه 15 بهمن به نقل از پلیس استانبول نوشته است که بازداشت‌شدگان قصد داشتند در پی «سوزاندن قرآن» در استکهلم حملاتی علیه کنسولگری‌های کشورهای غربی به ویژه سوئد و هلند و اماکن مذهبی شهروندان مسیحی و یهودی در ترکیه انجام دهند.

رسانه‌های ترکیه، تصاویری از لحظه یورش نیروهای امنیتی این کشور به محل اقامت این متهمان نیز منتشر کردند.

طی چندروز گذشته، نیروهای ضدتروریسم اداره امنیت استانبول یک «تروریست داعشی» را که قصد داشت شهروندان ترکیه و گردشگران را در یکی از مناطق حیاتی این شهر هدف قرار دهد، دستگیر کردند.

به گفته منابع امنیتی ترکیه، تیم‌های ضد‌تروریسم این کشور اخیرا عملیاتی را علیه داعش در این شهر آغاز کردند و طی آن مظنونی را شناسایی و بازداشت کنند که ویدیوهایی در تبلیغ از گروه تروریستی «داعش» و تهدید به انجام عملیات در مناطق حیاتی مملو از گردشگران را فیلم‌برداری و منتشر می‌کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از این منابع گزارش داد که نیروهای ضدتروریسم پس از یورش به منزل مظنونی به نام «م.ا»، ضمن بازداشت او دستگاه‌های دیجیتال، تعدادی پرچم گروه «داعش» و ابزاری را که در ساخت این پرچم‌ها استفاده می‌شد، مانند پارچه و رنگ و همچنین سلاح‌های سرد که وی قصد داشت از آن در اجرای یک عملیات تروریستی استفاده کند را کشف و ضبط کرده‌اند.

آناتولی در ادامه نوشته است که در نتیجه بررسی مواد دیجیتالی توقیف شده از منزل این متهم، نیروهای امنیتی ویدیویی را یافتند که نشان می‌داد این متهم از یک مظنون دیگر پیام بیعت با داعش دریافت کرده است.

این خبرگزاری همچنان اعلام کرد که نیروهای ترکیه پیشتر دو مظنون دیگر وابسته به گروه «داعش» را در ایالت قیصری در مرکز این کشور دستگیر کردند.

این رسانه با اشاره به اینکه این افراد بازداشت شده سوری هستند و در کشورشان فعالیت‌های مسلحانه برای داعش داشتند نوشته که تیم‌های ژاندارمری همزمان با یورش به مخفیگاه متهمان موفق به دستگیری آنها شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید