نتانیاهو: مکرون برای تحریم سپاه پاسداران ایران ابراز آمادگی کرد

نخست‌وزیر اسرائیل پس از سفر به پاریس و دیدار با مکرون، از همگرایی بسیار بالای میان دیدگاه‌های فرانسه و اسرائیل در ارزیابی تهدیدهای ایران خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نخست‌وزیر اسرائیل پس از سفر به پاریس و دیدار با مکرون، از همگرایی بسیار بالای میان دیدگاه‌های فرانسه و اسرائیل در ارزیابی تهدیدهای ایران خبر داد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه تمایل خود را برای اعمال تحریم‌ علیه سپاه پاسداران ایران ابراز کرده است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، نتانیاهو جمعه 14 بهمن افزود که اسرائیل برای خنثی کردن خطر ایران به طور مستقل علیه تهران وارد عمل خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت که در ارزیابی تهدیدات ایران همگرایی زیادی میان فرانسه و اسرائیل وجود دارد.

مقابله با ایران

نخست‌وزیر اسرائیل روز گذشته در پاریس با رئیس جمهوری فرانسه دیدار کرد. دیدار مکرون و نتانیاهو که نزدیک به سه ساعت به طول انجامید، بیشتر بر جاه‌طلبی‌های ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی متمرکز بود.

در همین حال دفتر نخست وزیری اسرائیل نیز اعلام کرد که رئیس جمهوری فرانسه در این دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل همکاری‌های مشترک برای مقابله با ایران را بررسی کرده است.

بر اساس بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، نتانیاهو در دیدار خود با مکرون بر لزوم بازدارندگی ایران و نیروهای نیابتی آن در خاورمیانه، از طریق اعمال تحریم‌های شدید علیه تهران و گنجاندن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی از سوی اتحادیه اروپا، تاکید کرد.

بسیج کردن کشورهای غربی

نتانیاهو شامگاه پنج‌شنبه در اولین سفر خارجی خود پس از بازگشت مجدد به قدرت، وارد پاریس شد.

دیدار رهبران دو کشور فرانسه و اسرائیل در شرایطی صورت می‌گیرد که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی متوقف شده است به همین دلیل اسرائیل اکنون به بسیج کشورهای غربی علیه ایران و نیروهای نیابتی آن در منطقه نیاز دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید