سنتکام: در دو ماه گذشته طی چهار مورد تسلیحات ایرانی قاچاقی برای حوثی‌ها رهگیری شد

روزنامه «وال استریت ژورنال»: نیروهای فرانسوی در ژانویه گذشته یک قایق مملو از سلاح و مهمات ایرانی که مسیر دریایی را به مقصد حوثی‌ها در یمن می‌پیمود، توقیف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» از چهار مورد عملیات رهگیری محموله‌های تسلیحاتی ایرانی قاچاق شده از راه دریا برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن خبر داد.

همچنین مایکل کورلا، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا چهارشنبه 12 بهمن از نیروهای امنیتی یمن بابت توقیف 100 موتور «پهپاد» ارسالی به حوثی‌ها، قدردانی و تمجید کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ژنرال مایکل کورلا طی تماس تلفنی با صغیر بن عزیز، رئیس ستاد ارتش یمن، بر تعهد دائمی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» برای حفظ امنیت خاورمیانه تاکید کرد.

در این بیانیه به نقل از جو بوچینو، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است که این نوع عملیات امنیتی برای حفظ امنیت و ثبات منطقه ضروری است.

این در حالی است که روزنامه «وال استریت ژورنال» چهارشنبه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که نیروهای ویژه فرانسوی اخیراً یک قایق مملو از سلاح و مهمات ایرانی که مسیر دریایی را به سوی حوثی‌ها در یمن می‌پیمود، توقیف کردند.

این مقامات گفتند که در 15 ژانویه یک کشتی جنگی فرانسوی یک قایق را به دلیل قاچاق اسلحه برای حوثی‌ها در سواحل یمن متوقف کرد.

این مقامات افزودند که نیروهای فرانسوی سوار بر قایق شده و بیش از 3 هزار قبضه سلاح نیم میلیون گلوله و 20 موشک هدایت شونده ضد‌تانک را که برای حوثی‌ها ارسال شده بود، کشف و ضبط کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید