رئیس جمهوری عراق: ریاض و بغداد از ارکان اصلی ثبات در منطقه هستند

بن فرحان بر لزوم تلاش برای تحکیم روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌ها و مبادلات تجاری میان سعودی و عراق تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبداللطیف جمال رشید، رئیس جمهوری عراق، پنج‌شنبه 13 بهمن در دیدار با شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه سعودی و هیئت همراه وی، تاکید کرد که ریاض و بغداد از ارکان اصلی ثبات در منطقه هستند.
بر اساس بیانیه ریاست جمهوری عراق، دو طرف سعودی و عراقی ضمن بررسی آخرین تحولات سیاسی منطقه و جهان بر اهمیت رسیدگی به بحران‌ها از طریق گفت‌وگو و رایزنی به منظور دستیابی به امنیت و صلح برای همه ملل منطقه تاکید کردند.

تقویت چارچوب همکاری

رئیس جمهوری عراق همچنین بر عمق روابط دو کشور و تمایل کشورش برای تقویت چارچوب‌های همکاری در سطوح مختلف و ادامه کار مشترک، هماهنگی و رایزنی درباره تعدادی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک تاکید کرد.

رشید با اشاره به شرایط حساس و چالش‌هایی که کشورهای جهان به گونه‌های مختلف با آن روبرو هستند، گفت: «سعودی و عراق از ارکان اصلی ثبات در منطقه هستند».

رئیس جمهوری عراق همچنین به ثبات امنیتی که شهرهای عراق به ویژه در چهار سال گذشته، تجربه کرده‌اند، اشاره کرد.

تحکیم روابط دوجانبه

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، وزیر امور خارجه سعودی نیز بر حمایت پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های عراق برای تقویت امنیت و ثبات این کشور و لزوم تلاش برای تحکیم روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌ها و مبادلات تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

وزیر خارجه سعودی گفت: «آنچه در مورد عراق می‌شنویم امیدبخش است و حرکت به سوی توسعه اقتصادی در عراق به نفع ما است زیرا اقتصاد منطقه را به حرکت درمی‌آورد به‌ویژه که عراق دارای اقتصادی متنوع و پایدار است».

بن فرحان با بیان اینکه عراق قادر به رویارویی با چالش‌ها است، گفت که سعودی برای همکاری با بغداد و سرمایه‌گذاری در بخش گاز آمادگی دارد.

شاهزاده فیصل بن فرحان اوایل پنج‌شنبه برای یک سفر رسمی وارد بغداد، پایتخت عراق، شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید