حملات هوایی اسرائیل به مواضع حماس در غزه

خبرنگار العربیه از شنیده شدن آژیر خطر در شهرک‌های اسرائیلی اطراف غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی هوایی اسرائیل پس از رهگیری و انهدام یک راکت شلیک‌شده از غزه، چندین حمله هوایی به این منطقه تحت تصرف حماس انجام داد.

خبرنگار «خبرگزاری فرانسه»، تصریح کرد که شاهد شلیک دو راکت از نوار غزه به سوی شهرها و شهرک‌های اسرائیلی بوده و شاهدان دیگری نیز از شلیک راکت سومی سخن گفتند.

خبرنگار «العربیه» هم از شنیده شدن آژیر خطر در شهرک‌های اسرائیلی اطراف غزه خبر داد.

شهروندان فلسطینی اظهار داشتند، جنگنده‌های اسرائیلی دست‌کم با 3 موشک مقر گردان 13 در شمال اردوگاه المغازی در غزه را هدف قرار دادند که به برخی منازل مسکونی آسیب‌هایی وارد شد.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند حملات هوایی به غزه در واکنش به راکت شلیک‌شده از این منطقه به‌سوی شهرک «سدیروت» در جنوب اسرائیل بوده است.

ارتش اسرائیل هم امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که «جنگنده‌های ارتش شب گذشته یک مکان تولید و ذخیره مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید موشک وابسته به حماس، همچنین مکانی دیگر مرتبط با تولید تسلیحات در غزه را مورد هدف قرار دادند.»

بیانیه افزوده این حملات در واکنش به شلیک یک راکت از غزه به اسرائیل بود که توسط سامانه دفاع هوایی موسوم به «گنبد آهنین» سرنگون شد.

در ادامه بیانیه آمده که «حماس مسئول افزایش تنش در غزه بوده و بهای ناامن کردن اسرائیل را خواهد پرداخت.»

پس از رهگیری و انهدام راکت شلیک‌شده از غزه توسط اسرائیل، ایتمار بن غفیر، عضو تندروی کابینه نتانیاهو خواستار نشست فوری امنیتی اعضای دولت برای پاسخ به این حمله شد.

پیشتر، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از هر دو طرف اسرائیلی و فلسطینی خواست برای اجتناب از گسترش درگیری‌ها از خود خویشتنداری نشان دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید