آماده‌باش نیروهای نیابتی ایران در سوریه پس از حمله به تانکرهای حمل سوخت در البوکمال

گروه‌های وابسته به ایران پس از افزایش حملات پهپادی به مقرها و انبارهای مهمات خود بشدت از وجود نیروهای نفوذی نگران هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد به‌دلیل نفوذ امنیتی در میان نیروهای وابسته به ایران و حزب‌الله لبنان، این نیروها به تغییر آرایش و موقعیت نظامی خود در دیرالزور و دیگر مناطق شرقی سوریه اقدام کردند.

دیدبان در گزارش امروز چهارشنبه 12 بهمن تاکید کرد که مناطق تحت نفوذ نیروهای نیابتی ایران و حزب‌الله در مرز سوریه و لبنان و اطراف دمشق شاهد آماده‌باش بی‌سابقه‌ای است و این نیروها به هیچ کس اجازه نزدیک‌شدن به این مناطق را نمی‌دهند.

این گزارش افزوده که بسیاری از ساختمان‌های محل سکونت فرماندهان و نیروهای وابسته به ایران و حزب‌الله نیز به دلایل امنیتی تخلیه شدند.

بنا به گزارش مذکور، نیروهای امنیتی جدیدی به مراکز استقرار نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی و حزب‌الله ارسال شده و این نیروها خودروهای شخصی فرماندهان خود را در مکان‌های از پیش تعیین‌شده نگه‌داری می‌کنند.

گروه‌های وابسته به ایران پس از افزایش حملات پهپادی به مقرها و انبارهای مهمات خود، بشدت از وجود نیروهای نفوذی نگران هستند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز گذشته هم پس از حمله به تانکرهای حامل سوخت در مرز البوکمال از آماده‌باش و نگرانی فزاینده نیروهای وابسته به ایران در اطراف دمشق پیرامون وجود نفوذ امنیتی خبر داده بود.

دیدبان گزارش داد شماری از مقامات عالی از جمله بالاترین مسئول امنیتی گروه‌های نیابتی ایران به دیرالزور رفته تا درباره وجود جاسوسان مرتبط با اسرائیل یا نیروهای ائتلاف بین‌المللی در گذرگاه مرزی میان سوریه و عراق تحقیق کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید