خزانه‌داری آمریکا 3 عضو حزب‌الله را تحریم کرد

وزارت خارجه آمریکا: عوامل تحریم‌شده حزب‌الله از بحران لبنان در جهت تامین منافع شخصی خود، استفاده بردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خزانه داری آمریکا سه نفر از شبه‌نظامیان حزب‌الله را به اتهام تسهیل انتقال پول برای این گروه، تحریم کرد.

در بیانیه سه‌شنبه 4 بهمن وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که تحریم‌شدگان، انتقال پول به حزب‌الله را از طریق صرافی‌ها تسهیل کردند.

درهمین بیانیه تاکید شد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه، چندین فرد و نهاد مرتبط با تسهیل فعالیت‌های مالی حزب‌الله را شناسایی کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا « در مرکز این شبکه، یک صراف و کارشناس مالی لبنانی قرار دارد که نقشی کلیدی در توانمندسازی حزب‌الله برای ادامه بهره‌برداری و تشدید بحران اقتصادی لبنان ایفا کرده است.»

وزارت خزانه‌داری همچنین تاکید کرد که صرافی متعلق به حسن مقلد و پسران او از جمله رایان و رانی مقلد که فعالیت‌های مالی حسن مقلد و شرکتش در حمایت از حزب‌الله را تسهیل می‌کنند، تحریم می‌کند.

«بهره‌برداری از رنج مردم لبنان»

وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد: «عوامل تحریم‌شده حزب‌الله از بحران لبنان در جهت تامین منافع شخصی خود، استفاده بردند و حسن مقلد، فردی فرصت‌طلب است که از درد و رنج مردم لبنان به نفع حزب‌الله، بهره‌برداری کرد.»

در ادامه بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «شبکه صراف‌های تحریم‌شده، پول لازم برای خریداری تسلیحات حزب‌الله را تامین کردند.»

تحریم‌های قبلی

آمریکا در دسامبر 2022، افراد و شرکت‌هایی را به اتهام ارائه خدمات مالی به حزب‌الله لبنان و تسهیل خرید تسلیحات برای آن، تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در آن زمان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، اقداماتی را علیه دو نفر و دو شرکت مستقر در لبنان به دلیل ارائه خدمات مالی به حزب‌الله به همراه یک فرد دیگر که در تسهیل خرید سلاح برای این گروه دست داشت، اتخاذ کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم