حسن نصرالله از کشورهای خلیج درخواست کمک مالی کرد

سخنگوی وزارت خارجه مصر در اطلاعیه کوتاهی سخنان نصرالله را «بیهوده و تلاشی دروغین برای نشان دادن گذشته‌ای افتخارآمیز» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن نصرالله، دبیرکل گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان به‌رغم سرسپردگی به جمهوری اسلامی و توهین و انتقاد همیشگی از کشورهای خلیج، اخیرا طی ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی از آن کشورها درخواست کمک مالی کرده است.

حسن نصرالله، در این ویدیو گفته است: «آیا لبنان برای اروپا از مصر مهمتر نیست؟ آیا لبنان برای سعودی مهمتر از مصر نیست؟ آیا لبنان برای کشورهای خلیج از مصر مهمتر نیست؟ چرا کشورهای خلیج در لبنان 100، 200 یا 300 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؟»

این ویدیو تمسخر کاربران فضای مجازی را در بر داشت و بسیاری از آنها اظهار داشتند: «سخنان نصرالله بسیار بی‌شرمانه و وقیحانه است. او که همواره سرسپردگی خود را به رهبر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده، هم اکنون که پولی در جیب ندارد از کشورهای عرب خلیج درخواست کمک مالی می‌کند، در حالی که پیوسته منتقد این کشورها بوده و برخلاف منافع آنها اقدام کرده است.»

همزمان، احمد ابوزید، سخنگوی وزارت خارجه مصر در اطلاعیه کوتاهی سخنان نصرالله را «بیهوده و تلاشی دروغین برای نشان‌دادن گذشته‌ای افتخارآمیز» توصیف کرد.

این سخنان دبیرکل حزب‌الله روز پنج‌شنبه گذشته در سالگرد گشایش یک مرکز پژوهشی عنوان شد.

او به حاضران گفت که شرایط کنونی مصر پس از امضای توافق صلح با اسرائیل فقط به وابستگی آن کشور به صندق بین‌المللی پول منجر شده است.

نصرالله همچنین از اردن و برخی کشورهای دیگر انتقاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم