سعودی و «هیوندای» یادداشت تفاهم احداث مرکز مونتاژ خودروهای برقی امضا کردند

این یادداشت تفاهم در پی ابراز توجه زیاد شرکت خودروسازی «هیوندای» و طرح‌های این شرکت برای یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک با پادشاهی عربی سعودی امضا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صنعت و منابع معدنی سعودی یادداشت تفاهمی را با شرکت خودروسازی «هیوندای موتور» کره جنوبی امضا کرد.

هدف از امضای یادداشت تفاهم با «هیوندای»، ارتقای همکاری مشترک در صنعت خودروسازی در منطقه به منظور تحقق اهداف راهبرد ملی صنعت سعودی در توسعه محلی، هماهنگ با اهداف برنامه «چشم‌انداز 2030» توسعه سعودی است.

وزارت صنعت سعودی، شنبه 10 دی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این یادداشت تفاهم، متضمن برنامه‌ریزی برای احداث یک کارخانه مونتاژ کامل (با سیستم سی کای دی) خودروهای برقی و موتورهای احتراق داخلی در سعودی است.

این وزارتخانه اعلام کرد که این یادداشت تفاهم در پی ابراز توجه زیاد «هیوندای» و طرح‌های این شرکت برای یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک با پادشاهی عربی سعودی امضا شد تا پیشتازی در تجارت و پروژه‌های ضامن ایمنی و پایداری محیط‌زیست را تحقق بخشد.

راهبرد ملی صنعت سعودی با هدف بومی‌سازی بخش خودرو و افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن تدوین شده و پیش‌بینی می‌شود، فروش خودروهای سبک در سعودی طی دهه آینده، 2.2 درصد رشد داشته باشد.

راهبرد ملی سعودی همچنین بومی‌سازی این بخش را به منظور تحقق منافع سرشار برای کشور دنبال می‌کند زیرا با توجه به گستره بازار خودروهای سبک و پیش‌‍بینی‌ها مبنی بر برخورداری از رشدی معادل دو برابر رشد جهانی ظرف ده سال آینده، فرصت جذابی را در سطح منطقه‌ای، ایجاد کرده است.

توجه ریاض نسبت به توسعه این بخش، منجر به جذب، توسعه و گسترش نیروی کار با تمرکز بر محصولات با ارزش افزوده بالا خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید