دولت یمن: حوثی‌ها در تجاوزکاری‌ از «القاعده» و «داعش» سبقت گرفتند

نخست‌وزیر یمن تداوم کارشکنی و مخالفت حوثی‌ها با تمدید آتش‌بس بشردوستانه در این کشور را نتیجه سرسپردگی این گروه به رژیم ایران و توطئه‌ها و اقدامات بی‌ثبات کننده آن در منطقه دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت یمن بار دیگر بر خواسته خود از سازمان ملل مبنی بر قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در فهرست سازمان‌های تروریستی به‌دلیل عملکرد و نقض آشکار قوانین بین‌الملل از سوی آنها، تاکید ورزید.

دولت یمن در نشست جمعه 10 دی در عدن، پایتخت موقت یمن با بیان این که «این گروه از سازمان القاعده، «داعش» و متحدانش در سپاه پاسداران ایران پیشی گرفته است»، درد و رنج شهروندان در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی تروریستی مورد حمایت ایران، تجاوزات وحشیانه به مردم و لزوم دخالت مطلوب برای حمایت از آرمان‌ یمنی‌ها را خاطرنشان کرد.

در پایان نشست شورای وزیران یمن، بر تعهد دولت به انجام وظایف و مسئولیت‌های خود در راستای کاهش درد و رنج تمامی اقشار مردم یمن در سراسر این کشور که ناشی از اقدامات شبه‌نظامیان تروریست حوثی از زمان کودتا و شعله‌ور ساختن آتش جنگ با حمایت ایران است و همچنین تلاش برای مقابله با این گروه شبه‌نظامی تاکید شد.

در این نشست، معین عبدالملک، نخست‌وزیر یمن بر تداوم سیاست‌ها و اقدامات دولت برای مقابله با پیامدهای حملات تروریستی حوثی‌ها که بنادر صادرات نفت خام یمن را هدف قرار می‌دهد و باعث وخیم‌تر شدن شرایط انسانی و تهدید علیه منابع انرژی و آزادی کشتیرانی بین‌المللی است، تاکید کرد.

نخست‌وزیر یمن در سخنان خود، اقدامات هماهنگ شده دولت با بانک مرکزی یمن به هدف هم‌آفزایی منابع، هدایت هزینه‌ها و سازوکارهای هماهنگی میان سیاست‌های مالی و پولی، کاهش پیامدهای منفی بر درآمدهای ارزی دولت در نتیجه توقف صادرات نفت و حفاظت از ثبات نسبی نرخ ارز ملی و سطح عمومی قیمت‌ها را توضیح داد.

عبدالملک همچنین اقدامات دولت در سطح خارجی در سایه تداوم مخالفت حوثی‌ها با صلح و تمدید آتش‌بس بشردوستانه، بی توجهی به تلاش‌های منطقه‌ای، بین‌المللی و سازمان ملل در این زمینه و بی‌توجهی‌ آنها به رنج مردم یمن که نشانه سرسپردگی حوثی‌ها به رژیم ایران و برنامه‌های خرابکارانه آن در منطقه است را برشمرد.

کابینه یمن از حمایت سخاوتمندانه سعودی و امارات در سطوح مختلف از جمله کمک بلاعوض ریاض در اعطای مشتقات نفتی و موافقتنامه تامین مالی امضا شده با امارات متحده عربی برای ایجاد سیستم انرژی خورشیدی در عدن به قدرت120 مگاوات، قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید