کشته‌شدن یک فرمانده حزب‌الله در حومه حلب

نیروهای تحریر الشام با موشک هدایت شونده یک نفربر در منطقه هنگ 46 را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که یک فرمانده حزب‌الله لبنان به همراه یکی از محافظانش در حمله با یک موشک هدایت‌شونده توسط نیروهای گروه «تحریر الشام» در منطقه عملیاتی هنگ 46 در حومه غربی حلب کشته شد.

دیدبان حقوق بشر، بامداد جمعه 9 دی اعلام کرد، گروه تحریر الشام با موشک هدایت‌شونده به یک نفربر در هنگ 46 در حومه حلب حمله کرد که تاکنون کشته‌شدن فرمانده وابسته به حزب‌الله و زخمی‌شدن شماری دیگر تایید شده است.

همزمان، نیروهای وابسته به رژیم سوریه اطراف شهرک «ترمانین» در حومه شمالی ادلب و مناطق نزدیک به شهرک «داره عزه» در حومه حلب را با توپخانه مورد هدف قرار دادند که تاکنون از خسارات احتمالی این حملات خبری منتشر نشده است.

دیدبان روز گذشته هم خبر داد که یکی از نیروهای رژیم اسد توسط تک تیراندازان گروه «الفتح المبین» در روستای «الرویحه» در ادلب جنوبی و یکی دیگر از نیروهای وابسته به نظام سوریه توسط تک تیراندازان گروه «احرار الشام» در حومه غربی حلب در منطقه موسوم به «پوتین-اردوغان» کشته شدند.

منطقه کفرنوران و شیخ سلیمان در حومه غربی حلب نیز شامگاه چهارشنبه شاهد درگیری با سلاح‌های سنگین میان نیروهای وابسته به رژیم اسد با نیروهای موسوم به الفتح المبین بود اما گزارشی از خسارات احتمالی طرفین منتشر نشد.

گروه‌های مسلح مخالف نظام سوریه همچنین با راکت مواضع نیروهای اسد در «الدار الکبیره» در حومه جنوبی ادلب را هدف قرار دادند و در مقابل نیروهای رژیم اسد با توپخانه ‌و خمپاره به دو روستای «کفرعمه» و «کفرتعال» در حومه غربی حلب حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید