نتانیاهو: خنثی‌کردن برنامه تسلیحات اتمی ایران اولویت‌ دولت جدید اسرائیل است

احزاب راستگرای اسرائیلی خواستار آزادی عمل بیشتر ارتش برای استفاده از زور در کرانه غربی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر جدید اسرائیل تاکید کرد که خنثی‌کردن برنامه تسلیحات اتمی ایران در راس اولویت‌های دولت او قرار دارد.

نتانیاهو که امروز پنج‌شنبه 8 دی در کنیست اسرائیل سوگند یاد کرده و راسما به نخست‌وزیری برگزیده خواهد شد، تصریح کرد: «برتری نظامی اسرائیل را حفظ خواهم کرد» و افزود، برای گسترش توافقنامه‌های صلح با کشورهای منطقه تلاش خواهد کرد.

دولت جدید اسرائیل به نخست‌وزیری نتانیاهو‌ دارای رویکرد راست افراطی بوده و اولویت‌های آن تسلط کامل بر شهر قدس، گسترش شهرک‌سازی و تقابل با ایران عنوان شده است.

احزاب راستگرای اسرائیلی حاضر در کابینه نتانیاهو، همچنین خواستار آزادی عمل بیشتر ارتش برای استفاده از زور در کرانه غربی هستند.

نخست‌وزیر جدید اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود که یوآو گالانت، دستیار اول خود در حزب لیکود را به عنوان وزیر دفاع انتخاب کرده است.

گالانت 64 ساله که سابقه فرماندهی جبهه جنوبی اسرائیل را در بیلان کاری خود دارد، از معتمدان بسیار نزدیک نتانیاهو بوده و پیشتر نیز در کابینه‌های متعددی سابقه وزارت داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کابینه جدید اسرائیل افراطی‌ترین کابینه در تاریخ اسرائیل خواهد بود.

حزب لیکود به رهبری نتانیاهو با ائتلاف احزاب راست افراطی توانست در انتخابات اخیر به 64 کرسی پارلمان اسرائیل دست یابد که برای تشکیل کابینه کفایت می‌کند.

نتانیاهو که چندین پرونده باز فساد در دستگاه قضایی اسرائیل دارد، پیشتر دو بار در سال‌های 1996 تا 1999 و سپس از 2009 تا 2021 به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل انتخاب شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید