بنی گانتز: برای ضربه نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران آماده‌ایم

وزیر دفاع دولت موقت اسرائیل اوت گذشته اعلام کرده بود که کشورش باید برای اقدام نظامی یک‌جانبه علیه برنامه هسته‌ای ایران آماده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع دولت موقت اسرائیل، گفت که کشورش در سال‌های اخیر توانمندی‌های خود برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را به مقدار زیادی ارتقاء داده است.

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، گانتز چهارشنبه 7 دی در مراسم فارغ التحصیلی خلبانان دوره آموزشی پایگاه حتسریم در جنوب اسرائیل، افزود که کشورش خود را برای حمله احتمالی به ایران آماده می‌کند.

گانتز در پیامی به خلبانان جدید اعلام کرد که چه‌بسا برخی از آن‌ها در حمله احتمالی به ایران شرکت داشته باشند.

تردیدی در استفاده از قدرت نخواهیم کرد

از سوی دیگر، اوفیر جندلمان، سخنگوی دولت، چهارشنبه به نقل از یائیر لاپید، نخست‌وزیر موقت اسرائیل، با تاکید بر این که هیچ دولتی در اسرائیل، نخواهد پذیرفت که ایران تسلیحات هسته‌ای داشته باشد، خاطرنشان کرد که کشورش در صورت لزوم، دست به اقدام خواهد زد.

جندلمان در «توئیتر» به نقل از لاپید در مراسم فارغ التحصیلی هنگ جدید خلبانان نیروی هوایی گفت: «اسرائیل از تمامی دشمنانش قوی‌تر است. ما در کاربرد قدرت به هدف حفاظت از امنیت شهروندانمان، تردید نخواهیم کرد.»

بزرگترین‌ تهدید

این اظهارات یک روز پس از آن بود که آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل اعلام کرد تسلیحات هسته‌ای ایران، بزرگترین تهدید بالقوه در سطح منطقه و جهان است.

به گزارش شبکه تلویزیونی اسرائیل، کوخاوی سه‌شنبه، گفت: «آماده اجرای هرگونه دستور برای مقابله با توانمندی هسته‌ای ایران هستیم.»

مقامات اسرائیلی بارها تاکید کرده‌اند که همه گزینه‌ها برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، روی میز است.

گانتز اوت گذشته اعلام کرده بود که کشورش باید برای اقدام نظامی یک‌جانبه علیه برنامه هسته‌ای ایران آماده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید