العلیمی خواستار حمایت از مقاومت مردمی یمن در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها شد

بنا بر گزارش‌ها شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران، با غارت اموال عمومی و خصوصی در یمن‌ و در نبود خدمات، امنیت، صلح و ثبات به درد و رنج مردم این کشور و خشم و نارضایتی آنها دامن می‌زنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال تشدید نارضایتی و خشم عمومی علیه حوثی‌ها به دلیل وخامت اوضاع معیشتی و نبود خدمات در مناطق نفوذ شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاستی یمن خواستار حمایت از مقاومت مردمی در مناطق تحت کنترل این گروه شبه‌نظامی شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، رشاد العلیمی چهارشنبه 7 دی طی نشستی در ریاض با 12 فرماندار از استان‌های تحت کنترل حوثی‌ها برای بررسی تحولات وضعیت محلی و پاسخ به تغییرات مرحله بعدی در سطوح مختلف بحث و گفت‌وگو کرد.

پایان دادن به کودتا

در این نشست شرایط اقتصادی، انسانی و امنیتی در استان‌های تحت سیطره حوثی‌ها و مداخلات لازم برای کاهش درد و رنج شهروندان، حمایت از آرمان‌های آن‌ها برای احیای نهادهای دولتی و پایان دادن به کودتای شبه‌نظامیان تروریستی حوثی تحت الحمایه رژیم ایران» مورد بحث قرار گرفت.

در حضور العلیمی همچنین گفت‌وگوهایی درباره تحولات اوضاع داخلی از جمله روند اصلاحات که توسط شورای ریاستی و دولت انجام می‌گیرد، انجام شد.

او همچنین درباره نتایج تحرکات اخیر دولت قانونی در سطح خارجی که برای تقویت موقعیت دولت و مخالفت با پروژه خرابکارانه ایران در یمن و منطقه انجام شده، بحث و گفت‌وگو کرد.

در این نشست فرمانداران استان‌ها گزارش‌هایی درباره مشکلات شهروندان یمنی، نقض حقوق خصوصی و آزادی‌های عمومی آنها توسط شبه‌نظامیان حوثی و صدور احکام ناعادلانه علیه همه کسانی که با عقاید بیگانه حوثی‌ها مخالفت می‌کنند، ارائه کردند.

خشم و نارضایتی عمومی

گزارش‌ها حاکی است که «شعله‌های نارضایتی و خشم عمومی علیه سلطه شبه‌نظامیان تروریست حوثی در سطح گسترده‌ای بین مردم شهرهای یمن برافروخته شده است و به‌دنبال آن دولت قانونی یمن می‌کوشد تا همه اقدامات لازم را برای حمایت از مخالفان و در راستای پیوستن هر چه بیشتر شخصیت‌های اجتماعی، رهبران و فعالان به مقاومت مردمی در مواجهه با پروژه ارتجاعی حوثی‌های امامی به‌کار گیرد».

بر اساس گزارش‌های مستقل داخلی و بین‌المللی، شبه‌نظامیان حوثی «بیش از 4 میلیارد و 800 میلیون دلار ذخایر نقدی، سپرده‌های نهادی و حساب‌های جاری بانکی متعلق به بانک مرکزی» را ضبط کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، شبه‌نظامیان حوثی همچنین بیش از یک میلیارد و 700 میلیون دلار سپرده و همچنین بیش از دو میلیارد دلار دارایی و اموال خصوصی را مصادره کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید