ارتش اسرائیل: هرگز حضور حزب‌الله جدیدی در سوریه را نخواهیم پذیرفت

رئیس ستاد عملیات ارتش اسرائیل: تسلیحات ایرانی مورد استفاده در جنگ اوکراین، اصلی‌ترین عامل تأثیر‌گذار بر نحوه نگرش غرب و آمریکا به ایران و کل منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عودید پسیوک، رئیس ستاد عملیات ارتش اسرائیل اعلام کرد که روند کار ارتش اسرائیل در سوریه نشان می‌دهد‍‌ كه تداوم اقدامات نظامی بر كل منطقه تأثیر می‌گذارد.

پسیوک چهارشنبه 7 دی در جریان ارائه پیش‌بینی‌های میدانی ارتش اسرائیل برای سال آینده، افزود: «اسرائیل هرگز حضور حزب‌الله دیگری در سوریه را نخواهد پذیرفت».

بر اساس مطلب نشر شده از سوی ارتش اسرائیل در «توئیتر»، پسیوک خاطرنشان كرده: «فروش تسلیحات ایرانی که در جنگ اوکراین مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصلی‌ترین عامل تأثیر‌گذار بر نحوه نگرش غرب و آمریکا به ایران و کل منطقه است».

کارزاری پرشتاب

پسیوک با تاکید بر تحکیم فزاینده روابط ارتش اسرائیل با ارتش آمریکا، افزود: «مطمئنم که این صرفا نگاه من نیست بلکه دشمنان ما در منطقه نیز آن را شاهد هستند».

افشای طرح ایران برای نصب موشک در سوریه

پسیوک توضیح داد: «در حال انجام کار‌زاری پرشتاب هستیم که صرفا شامل سوریه نمی‌شود. در این راستا در سال گذشته ده‌ها حمله با صدها نوع تسلیحات انجام دادیم.»

خنثی‌سازی نقشه‌های ایران

آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل سه‌شنبه اعلام کرده بود که برنامه ایران در راستای نصب صدها موشک در سوریه، خنثی شده که نشان می‌دهد اسرائیل به مقابله با نقشه‌های تهران در منطقه ادامه خواهد داد.

کوخاوی افزود: «نقشه‌ای که توسط قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طراحی شده بود، خنثی شد، اما این طرح به طور کامل منتفی نشده و ما باید در این زمینه اقدامات بیشتری انجام دهیم.»

رئیس ستاد ارتش اسرائیل همچنین تصریح کرد که «نبردهایی برای محدود کردن حضور ایران در سوریه در سطوح و عرصه‌های مختلف، در زمین، دریا و هوا، نه تنها در سوریه، بلکه در کل منطقه، در جریان است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید