اخراج چند افسر ارتش عراق در پی حمله «داعش» به ماموران پلیس کرکوک

اخیرا شورای امنیت گزارش داده که «داعش» هنوز نزدیک به 6 تا 10 هزار جنگجو در عراق و سوریه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از برکناری شماری از افسران و فرماندهان و اجرای اقدامات قانونی علیه آنها در ارتباط با حمله خونین گروه «داعش» در هفته گذشته به نیروهای پلیس کرکوک، خبر داد.

بر اساس بیانیه‌ منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی عراق «واع»، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور، سه‌شنبه 6 دی اعلام کرد که شوراهای ویژه تحقیقات از این افسران و فرماندهان تشکیل شده بود.

این سخنگو همچنین، تقدیر از سرگروهبان حسن حامد حسن جمعی هنگ یکم از تیپ دوم مکانیزه پلیس فدرال عراق را به دلیل نقش قهرمانانه و شجاعت او در کشتن یکی از تروریست‌ها به رغم مصدومیت در جریان این درگیری، خواستار شد.

حمله مرگبار داعش

منابع امنیتی عراق، پنج‌شنبه گذشته از کشته شدن دو سرباز این کشور در حمله جدید گروه «داعش» در استان کرکوک خبر داده بودند که پس از آن گروه «داعش» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

این حمله یکی از مرگبارترین حملاتی است که «داعش» در ماه‌های اخیر در عراق انجام داده و به نوعی بیانگر تداوم توانمندی آن در آسیب‌رساندن است.
بر اساس گزارش شورای امنیت سازمان ملل، «داعش» هنوز حدود 6 تا 10 هزار جنگجو در عراق و سوریه دارد.

عراق در سال 2017 «پیروزی» بر «داعش» را اعلام کرد، اما عوامل این گروه همچنان در مناطق روستایی و دورافتاده این کشور فعال هستند.

عملیات امنیتی

نیروهای امنیتی عراق به شکلی مداوم و پیوسته، عملیاتی را علیه بازماندگان «داعش» در این کشور انجام داده و هر از چند گاهی، کشته‌شدن ده‌ها افراطی در جریان حملات هوایی یا یورش‌های امنیتی زمینی اعلام می‌شود.

داعش در سال 2014، کنترل مناطق وسیعی در عراق و سوریه را به دست گرفت، اما در سال‌ 2017 در عراق و سپس در سال 2019 در سوریه شکست خورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید