تلاش نیروهای سوریه دمکراتیک برای اعمال مقررات منع رفت و آمد در شهر رقه

اردوغان بر تعهد ترکیه به ادامه نبرد علیه گرو‌های مسلح تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» از اعمال مقررات منع رفت و آمد در شهر رقه سوریه خبر داد.

این فرمانده «قسد»، دوشنبه 5 دی به «العربیه» گفت که نیروهای «قسد»، حمله گروه «داعش» که 8 کشته برجای گذاشته است را خنثی کردند.
او با بیان این که «گروه داعش از فرصت عملیات ترکیه علیه ما برای انجام حملات خود استفاده می‌کند»، افزود:«عناصر داعش در عملیات علیه ما بر عامل «غافلگیری» متکی هستند».

این فرمانده «قسد» فاش کرد:«عملیات پاکسازی به دستگیری دو عضو گروه «داعش» انجامید و پاکسازی علیه عناصر «داعش» در شمال شهر رقه ادامه خواهد داشت.

عملیات ترکیه تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه

این در حالی است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بر تداوم سیاست مبارزه با حزب کارگران کردستان«پ ک ک» و یگان‌های مدافع خلق کُرد «شاخه سوری پ ک ک» تاکید ورزید.

اردوغان دوشنبه تاکید کرد: «نسبت به مبارزه با گروه‌های مسلح تا عمق 30 کیلومتری مرزهای خود با سوریه پایبندیم».
رقه در شمال سوریه و در کرانه شرقی رود فرات واقع شده و بیش از 220 هزار نفر در آن زندگی می‌کنند.

اقتصاد این شهر بر سد فرات، کشاورزی و میادین نفتی اطراف آن متکی است و در بردارنده آثار تاریخی و کاخ‌های بسیاری است که قدمت آن به دوران‌ها و تمدن‌های مختلف باستان باز می‌گردد.

گروه داعش در سال 2014 رقه را تصرف و آن را «ولایت شام» نامید. این شهر شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیز داعش با نیروهای کُرد مورد حمایت آمریکا بود که سرانجام به موفقیت نیروهای کُرد در اخراج داعش و محاصره بازماندگان آن در اکتبر 2017 انجامید.

با این حال هسته‌های خاموش گروه داعش همچنان به حملات خود علیه نیروهای «قسد» که جنگجویان کُرد، ستون فقرات آن را تشکیل می‌دهند، ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید