انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در اسلام‌آباد 3 کشته برجای گذاشت

این انفجار نگرانی‌ها از حضور شبه‌نظامیان در یکی از امن‌ترین شهرهای پاکستان را افزایش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک خودروی بمب‌گذاری‌شده، جمعه دوم دی در نزدیکی یک منطقه مسکونی در اسلام آباد، پایتخت پاکستان منفجر شد.

این انفجار که منجر به کشته شدن دو مظنون افراط‌گرا و یک پلیس شد، دست‌کم 3 زخمی از افراد پلیس و 7 زخمی از بین عابران نیز برجای گذاشت و نگرانی‌ها از حضور شبه‌نظامیان در یکی از امن‌ترین شهرهای پاکستان را افزایش داد.

وزارت کشور پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد انفجار زمانی رخ داد که پلیس، دستور توقف یک خودرو را برای بازرسی عادی داد ولی راننده این خودرو، مواد منفجره جاسازی شده در آن را منفجر کرد که در نتیجه آن، یک سرنشین زن این خودرو نیز کشته شده است.

رد پای طالبان پاکستان

تصاویر تلویزیونی، صحنه‌هایی از خودرویی آتش‌گرفته را در حالی که پلیس منطقه آن را محاصره کرده بود، نشان داد.

هیچ فرد یا گروهی تاکنون مسئولیت این بمب‌گذاری را بر عهده نگرفته است، ولی طالبان پاکستان که از نوامبر گذشته به طور یک‌جانبه آتش‌بس خود با دولت پاکستان را پایان داده و حملات علیه نیروهای امنیتی این کشور را تشدید کرده است.

این اقدامات خشونت‌آمیز چند روز پس از آن صورت گرفته که چند زندانی گروه «تحریک طالبان» پاکستان یکشنبه گذشته به زندان‌بانان خود در یک مرکز مبارزه با تروریسم در منطقه خیبر پختونخوا در شمال غربی پاکستان یورش برده و 3 نیروی پلیس را به گروگان‌ گرفتند.

به گفته ارتش پاکستان نیروهای ویژه آن، سه‌شنبه گذشته به این مرکز بازداشت یورش بردند که در جریان درگیری شدید مسلحانه، 25 بازداشتی مرتبط با طالبان پاکستان، 3 سرباز و دست‌کم 3 گروگان کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید