ولی‌عهد سعودی استراتژی ملی مالکیت فکری را اعلام کرد

این استراتژی به توسعه تکنولوژی، صنایع پیشرفته و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان کمک خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران سعودی در راستای چشم‌انداز 2030، استراتژی ملی مالکیت فکری را با هدف ایجاد چارچوبی برای توسعه اقتصاد مبتنی بر ابتکار و خلاقیت و رقابت اعلام کرد.

ولی‌عهد سعودی با موافقت شورای وزیران و برای پنج سال آینده استراتژی مذکور را جهت ایجاد انگیزه و حمایت از اقتصاد نوآورانه در کشور لازم و ضروری دانست.

شاهزاده محمد بن سلمان تاکید کرد: «کشور دارای توانایی‌های بسیاری است که با ایجاد حق مالکیت فکری می‌توان فرصت و امکان توسعه اقتصادی از طریق سرمایه‌گذاری، گسترش تکنولوژی و صنایع پیشرو و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان را فراهم ساخت.»

استراتژی جدید مالکیت فکری در سعودی بر مبنای تولیدات فکری و مدیریت این تولیدات همچنین سرمایه‌گذاری تجاری و حمایت مالی از تولیدات فکری است.

بنا بر این استراتژی، نهادها و سازمان‌های مربوطه دولتی در چارچوب چشم‌انداز 2030 و بر مبنای تقویت زیربنای کشور در زمینه تولیدات اقتصادی و اجتماعی مسئولیت اجرای این استراتژی و ارتباط با نهادهای بین‌المللی مرتبط را برعهده خواهند داشت.

استراتژی مالکیت فکری همچنین به طرح افکار و ایده‌های مختلف در سعودی و تبدیل آنها به تولیدات اقتصادی رقابت‌پذیر کمک شایانی خواهد کرد.

این استراتژی با حمایت قانونی از دارندگان افکار و ایده‌های خلاق، اقتصاد بازار محور را در سعودی تقویت خواهد کرد.

استراتژی حمایت از مالکیت فکری ضمن تقویت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، امکان جذب سرمایه و توسعه پروژه‌های مبتنی بر خلاقیت و ابتکار مانند «لاین» و «نیوم» را فراهم می‌کند.

استراتژی مذکور به واسطه نظامنامه شفاف و پیشرفته، ضامن حقوق و منافع حاصل از ابتکارات انسانی و پشتیبان قانونی این ابتکارات است.

استراتژی ملی مالکیت فکری از همه مبتکران و اندیشمندان سعودی و خارجی در همه زمینه‌ها برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و جذب پژوهشگران و پیشتازان عرصه علم و دانش به طور یکسان حمایت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید