حمله هوایی اسرائیل به یگان «توسعه پهپادهای ایرانی» در سوریه

به گفته منابع العربیه فرودگاه القصیر سوریه به مقر پژوهش و توسعه پهپادهای ایران تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» اطلاع داده‌اند، اسرائیل یک‌شنبه گذشته، یگان هوایی مربوط به «حزب‌الله» لبنان را در فرودگاه «القصیر» سوریه مورد هدف قرار داده است.

این منابع، پنج‌شنبه 1 دی خبر دادند که «یگان 127» هوایی حزب‌الله که در این عملیات مورد هدف قرار گرفته بود، مسئول تولید هواپیماهای بدون سرنشین در لبنان است.

ستاد توسعه پهپادهای ایران

به گفته منابع العربیه، فرودگاه القصیر سوریه به مقر پژوهش و توسعه پهپادهای ایران تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، اسرائیل دوشنبه گذشته نیز در حمله‌ای جداگانه، به یکی از مراکز فرماندهی ایران در قلب دمشق، پایتخت سوریه حمله کرده بود.

ایران از زیرساخت‌های سوریه و مراکز مسکونی این کشور در دمشق برای ادامه فعالیت‌های خود استفاده می‌کند.

«دیدبان حقوق بشر سوریه» پیشتر نیز گزارش داد که 2 نیروی احتمالا وابسته به حزب‌الله لبنان در حمله هوایی اسرائیل به اطراف فرودگاه دمشق کشته شدند.

«سانا»، خبرگزاری دولتی سوریه هم اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی این کشور سحرگاه سه‌شنبه به حملات موشکی اسرائیل واکنش نشان داد و در نتیجه این حمله، دو نظامی زخمی و خساراتی هم وارد شده است.

انبار مهمات حزب‌الله

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، اسرائیل در این هفته، یک انبار اسلحه‌ وابسته به حزب‌الله را مورد هدف قرار داده است. این انبار اسلحه در جنوب پایتخت و بین فرودگاه بین‌المللی دمشق و منطقه «السیده زینب» واقع شده است.

اسرائیل همچنین در 19 نوامبر گذشته چندین مکان نظامی در دو استان حمص و حماه در مرکز سوریه را هدف قرار داد که طی آن چهار نظامی سوری کشته شدند.

پیش از این، تل‌آویو در 12 نوامبر هم به فرودگاه نظامی «الشعیرات» در مرکز سوریه حمله کرد که به کشته‌شدن 2 نظامی و زخمی‌شدن 3 نفر دیگر انجامید.

ارتش اسرائیل طی سال‌های اخیر صدها حمله هوایی به اهداف نظامی وابسته به ارتش سوریه و نیروهای نیابتی ایران به‌ویژه نیروهای حزب‌الله در خاک سوریه انجام داده است.

تل‌آویو به‌ندرت مسئولیت این حملات را می‌پذیرد اما پیوسته تاکید کرده که مانع حضور نظامی ایران در سوریه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید