بن‌مبارک: صلح در یمن با جلوگیری از تنش‌آفرینی حوثی‌ها محقق می‌شود

وزیر خارجه یمن: ترکیه بر حمایت خود از ثبات و امنیت در یمن تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال کارشکنی اخیر حوثی‌ها در روند تمدید مجدد آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل در یمن، احمد عوض بن مبارک، وزیر امور خارجه یمن تاکید کرد که طرح صلح در این کشور زمانی محقق می‌شود که اراده‌ای برای صلح وجود داشته باشد و جلوی تنش‌آفرینی‌های حوثی‌ها گرفته شود.

بن مبارک پنج‌شنبه یکم دی‌ماه طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مولود چاووش اوغلو، همتای ترکیه‌ای خود در آنکارا، گفت که دو طرف در مورد تعدادی از موضوعات از جمله روابط دوجانبه، توسعه و ارتقای آن گفت‌وگو کردند.

او همچنین افزود که با وزیر خارجه ترکیه درباره تحولات اوضاع یمن با توجه به جنگ تحمیلی حوثی‌های مورد حمایت ایران و آن‌چه او خطرات ناشی از تنش‌آفرینی‌ها و عملکرد حوثی‌ها در آسیب رساندن به هویت و بافت جامعه یمنی نامید، گفت‌وگو کرده است.

چاووش اوغلو نیز با تاکید بر حمایت ترکیه از ثبات در یمن، گفت که کشورش در کنار یمنی‌ها ایستاده است.

استقبال دولت یمن از تمدید آتش‌بس

دولت یمن از تمدید آتش‌بس در این کشور که در دوم اکتبر گذشته پایان یافت، استقبال کرده بود.

دولت قانونی یمن همچنین بر تعهد خود نسبت به رویکرد صلح عادلانه و همه‌جانبه مطابق با مراجع مورد توافق در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و ادامه تعامل جدی و مسئولانه با همه تلاش‌ها با هدف کاهش رنج و مشقت‌ مردم یمن و تمایل آنها به احیای نهادهای دولتی در این کشور تاکید کرده است.

گفتنی است که مهلت تمدید آتش‌بس سازمان ملل بیش از دو ماه است که به پایان رسیده و تلاش‌ها برای تمدید آن به‌رغم کارشکنی‌ها و تنش‌آفرینی‌های حوثی‌ها همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید