پسردایی میلیاردر بشار اسد از وقوع «یک رویداد بزرگ» در آینده نزدیک در سوریه خبر داد

میلیاردر معروف سوری که در سال‌های اخیر روابطش با اسد تیره شده با انتشار پستی در فیس‌بوک به سوری‌ها گفت در آینده نزدیک «رویدادی بزرگ» در سوریه رخ می‌دهد که تمام جهان درباره آن سخن خواهد گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رامی مخلوف، تاجر میلیاردر معروف سوری و پسر دایی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه که در سال‌های اخیر روابطش با اسد تیره شده است، چهارشنبه 30 آذر با انتشار پستی در صفحه فیس‌بوک خود گفت تا چند هفته دیگر «رویدادی بزرگ» در سوریه رخ می‌دهد که تمام مردم جهان درباره آن سخن خواهند گفت.

مخلوف افزود این رویداد آنچنان با عظمت است که مردم سوریه را نیز به خود خیره خواهد کرد.

او از مردم سوریه خواست صبور باشند و اجازه ندهند کسی ثبات کشورشان را برهم بزند.

مخلوف گفت: «خشونت‌‌ها شرایط زندگی را سخت‌تر و آشوب اوضاع را بدتر کرده و همه از این شرایط آسیب دیده‌اند».

او ادامه داد: «گشایش نزدیکتر و راه حل‌های شامل در راه است، ما به یک راه حل جامع بسیار نزدیک هستیم و تنها یک قدم باقی مانده است که برای برخی سخت و غیرقابل باور است اما این رویداد در کوتاه مدت رخ خواهد داد. پس از آن رویدادی بزرگ که همه جهان درباره آن صحبت خواهند کرد، اتفاق می‌افتد».

او افزود: «گشایش‌ با آغاز حمایت‌ از سوریه در سراسر جهان و با درخواست‌های بین‌المللی برای پایان‌دادن به رنج سوری‌ها همزمان خواهد شد. تحریم‌ها لغو خواهد شد، آوارگان سوری بازخواهند گشت، روابط دیپلماتیک عربی، منطقه‌ای و بین المللی برقرار می‌شود و پرونده سوریه به صورت مسالمت‌آمیز بسته می‌شود».

وی در پایان گفت: «سال 2023 سال فوق‌العاده برای سوریه خواهد بود بیایید تا چند هفته آینده صبر کنیم، خواهیم دید آیا دیدگاه ما از رویدادها صادقانه بوده یا یک رویا بوده است؟»

اختلاف رامی مخلوف یکی از برجسته‌ترین تجار سوری با بشار اسد زمانی آغاز شد که دولت سوریه از وی پرداخت صدها میلیارد دلار برای تعدیل قراردادی که پیشتر با شرکتش «سیریتل» بسته شده بود را در خواست کرد. او پس از این درخواست شرکت خود را منحل و از پرداخت مالیات و حقوق متعلق به وزارت ارتباطات سوریه امتناع کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید