6 کشته و 8 زخمی در پی حمله مسلحانه افراد ناشناس در دیاله

«بر اساس آنچه رسانه‌های محلی گزارش دادند، یک گروه مسلح که گمان می‌رود وابسته به «داعش» باشد، به خودروهای غیرنظامی در منطقه «التحویله» در استان دیاله حمله کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی عراقی، سه‌شنبه 29 آذر، از کشته و زخمی شدن دستکم 14 نفر در حمله مسلحانه افرادی ناشناس به یک خودروهای غیرنظامی در استان دیاله در شمال شرق بغداد خبر داد.

این منبع گفت: «بر اساس آنچه رسانه‌های محلی گزارش دادند، یک گروه مسلح که گمان می‌رود وابسته به «داعش» باشد، به خودروهای غیرنظامی در منطقه «التحویله» در استان دیاله حمله کرد.

این منبع افزود که در این حمله 6 تن کشته و 8 نفر دیگر زخمی شدند.

روز یکشنبه نیز 9 نفر از نیروهای امنیتی عراق در حمله‌ای مسلحانه به خودروی حامل آنها در استان کرکوک واقع در شمال عراق کشته شدند.

گروه «داعش» بعد از ساعاتی مسئولیت این حمله تروریستی به نیروهای عراقی را بر عهده گرفت.

این یکی از مرگبارترین حملاتی است که داعش در ما‌ه‌های اخیر در عراق انجام داده است. این نوع حملات نشان می‌دهد که این گروه هنوز توانایی آسیب رساندن به نیروهای عراقی را دارد.

بر اساس گزارش شورای امنیت سازمان ملل، داعش هنوز حدود 6 تا 10 هزار جنگجو در عراق و سوریه دارد دارد.

عراق در سال 2017 «پیروزی» بر داعش را اعلام کرد، اما عناصر این گروه همچنان در مناطق روستایی و دورافتاده این کشور فعال هستند.

عملیات امنیتی علیه داعش

نیروهای امنیتی عراق به طور مداوم عملیاتی را علیه باقی‌مانده نیروهای داعش در این کشور انجام می‌دهند.

تاکنون ده‌ها تن از افراط‌گرایان اسلامی توسط در حملات هوایی یا حملات زمینی عراق کشته شدند.

داعش در سال 2014 کنترل مناطق وسیعی در عراق و سوریه را به دست گرفت، اما در سال‌های 2017 درعراق و در سال 2019 در سوریه شکست خورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید