2 کشته در حمله هوایی اسرائیل به مواضع حزب‌الله در اطراف دمشق

حمله هوایی اسرائیل سامانه دفاع هوایی ایران در اطراف فرودگاه دمشق را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که 2 نیروی احتمالا وابسته به حزب‌الله لبنان در حمله هوایی اسرائیل به اطراف فرودگاه دمشق کشته شدند.

دیدبان اعلام کرد که حمله هوایی اسرائیل در بامداد سه‌شنبه 29 آذر انبار مهمات و تجهیزات پشتیبانی وابسته به حزب‌الله واقع در مزرعه‌ای میان منطقه «سیده زینب» و «البجدلیه» را هدف قرار داد و به انهدام کامل آن و کشته‌شدن تعدادی از نیروهای شبه‌نظامی مستقر در آنجا منجر شد.

بنا به گزارش دیدبان، اسرائیل چهار حمله به مواضع نیروهای نیابتی ایران در مزارع اطراف فرودگاه دمشق انجام داده است.

«سانا»، خبرگزاری دولتی سوریه هم اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی این کشور سحرگاه سه‌شنبه به حملات موشکی اسرائیل واکنش نشان داد و در نتیجه این حمله، دو نظامی زخمی و خساراتی هم وارد شده است.

خبرنگار «العربیه» نیز گزارش داد، حملات اسرائیل منطقه سیده زینب در جنوب دمشق، محل استقرار نیروهای وابسته به ایران را مورد هدف قرار داد.

بنا به این گزارش، حملات اسرائیل تنها ساعاتی پس از رسیدن یک هواپیمای باری ایرانی به فرودگاه دمشق اتفاق افتاد.

منابع العربیه تاکید کردند که حملات هوایی مذکور، سامانه دفاع هوایی ایرانی در اطراف فرودگاه دمشق و دو موقعیت نظامی وابسته به ارتش سوریه را مورد اصابت قرار داد.

اسرائیل در 19 نوامبر گذشته چندین مکان نظامی در دو استان حمص و حماه در مرکز سوریه را هدف قرار داد که طی آن چهار نظامی سوری کشته شدند.

پیش از این، تل‌آویو در 12 نوامبر هم به فرودگاه نظامی «الشعیرات» در مرکز سوریه حمله کرد که به کشته‌شدن 2 نظامی و زخمی‌شدن 3 نفر دیگر انجامید.

ارتش اسرائیل طی سال‌های اخیر صدها حمله هوایی به اهداف نظامی وابسته به ارتش سوریه و نیروهای نیابتی ایران به‌ویژه نیروهای حزب‌الله در خاک سوریه انجام داده است.

تل‌آویو به‌ندرت مسئولیت این حملات را می‌پذیرد اما پیوسته تاکید کرده که مانع حضور نظامی ایران در سوریه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید