رویدادی کم‌سابقه؛ گشت‌زنی مشترک ترکیه و روسیه در «عین‌العرب» سوریه

نیروهای روسی در 12 دسامبر پس از انتظار حضور خودروهای ترکیه در روستای غریب واقع در شرق عین العرب (کوبانی) در شرق حلب، به‌طور انفرادی، اقدام به گشت‌زنی کرده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، دوشنبه 28 آذر گزارش داد که نیروهای روسیه و ترکیه برای اولین بار پس از تشدید تنش اخیر از سوی ترکیه، گشت مشترکی را در حومه غربی عین‌العرب در خاک سوریه انجام دادند.

این گشت متشکل از 8 خودروی نظامی روسیه و ترکیه از روستای اشمه در 20 کیلومتری غرب کوبانی به سمت روستای تل شعیر در 4 کیلومتری غرب کوبانی حرکت کرد و سپس به نقطه آغاز حرکت خود در روستای اشمه بازگشت.

گشت انفرادی

نیروهای روسی در 12 دسامبر پس از انتظار حضور خودروهای ترکیه در روستای غریب واقع در شرق عین العرب (کوبانی) در شرق حلب، به صورت انفرادی، گشت نظامی انجام داده بودند و گشت ترکیه در این عملیات گشت‌زنی حضور نیافته بود.

گشت روسی متشکل از 4 خودروی نظامی برخلاف معمول گذشته، به صورت انفرادی و بدون حضور بالگردها به حرکت درآمد.

عملیات نظامی ترکیه در سوریه

ترکیه در نوامبر گذشته در واکنش به انفجار مرگبار استانبول که آنکارا شبه‌نظامیان کُرد را به دست‌داشتن در آن متهم کرد، از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه و عراق خبر داد.

وزارت خارجه روسیه هفته گذشته اعلام کرد که مسکو در خصوص پیشنهاد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برای برگزاری دیداری مشترک با حضور بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، با دمشق در تماس است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید