دولت یمن: اعدام 16 زندانی در صعده توسط حوثی‌ها کشتار جمعی است

الاریانی: اعدام‌های فله‌ای زندانیان یمنی در استان صعده توسط حوثی‌ها نوعی بازتولید عملکرد رژیم آخوندی در تهران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، با اشاره به اجرای حکم اعدام 16 نفر از جوانان استان صعده توسط شبه‌نظامیان حوثی، گفت حوثی‌ها با این اعدام‌ها اقدام به کشتار دسته‌ جمعی مخالفان سیاسی خود کرده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن، دوشنبه 28 آذر، در سلسله توئیت‌هایی در حساب توئیتری خود افزود: «اجرای این احکام برای کشتار جمعی با اتهامات واهی و محاکمه صوری در دادگاه‌های غیرقانونی، نوعی از بازتولید عملکرد رژیم آخوندی در تهران است که به سرکوب و قتل و صدور احکام اعدام برای جوانان، دختران و کودکان ایرانی که برای مطالبه حقوق خود برای آزادی و کرامت انسانی قیام کرده‌اند، ادامه می‌دهد.»

Advertisement

الاریانی افزود: «اعدام 16 تن در صعده یادآور جنایت قتل 9 نفر از جوانان تهامه توسط شبه‌نظامیان حوثی در سال 2021 و اجرای صحنه رقص اعضای این گروه تروریستی بر اجساد آن جوانان که نشان‌دهنده سطح جنایت و قساوت این جنایتکاران و بی‌اعتنایی آنها به ارزش‌های انسانی و اخلاقی است».

پاسخگو کردن عاملان جنایت

وزیر اطلاع‌رسانی یمن تاکید کرد که جامعه بین المللی، سازمان ملل متحد، سازمان‌های حقوق بشری و دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر موظف هستند نقش خود را در مقابله با اقدامات کشتار و تروریسم سازمان‌دهی‌شده شبه‌نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان یمنی ایفا کنند.

الاریانی همچنین خواستار تعقیب و پاسخگو کردن رهبران شبه‌نظامیان حوثی و همه جنایتکارانی که در این کشتار دسته‌جمعی دست داشتند، شد.

وزیر اطلاع رسانی یمن گفت، مطمئنا این جنایتکاران روزی مجازات خواهند شد.

اعدام و حبس 32 نفر

دادگاه به اصطلاح جنایی شبه‌نظامیان حوثی، روز گذشته 32 زندانی یمنی از استان صعده را به اتهام کمک به کشورهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی این کشور به اعدام و زندانی طولانی مدت محکوم کرد.

حوثی‌ها تاکنون صدها تن از فعالان مدنی، سیاستمداران، دانشگاهیان و دانشجویان یمنی در صنعا و سایر استان‌های تحت کنترل این گروه تروریستی را از خانه‌ها و محل‌های کارشان ربوده و تحت شکنجه‌های وحشیانه قرار داده و تعداد زیادی از آن‌ها را به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید