انتقاد هنرپیشه سرسپرده رژیم اسد از «بت‌های حاکم»

بشار اسماعیل: صاحبان قدرت، دین و پول، بت‌هایی هستند که از سوی ملت ستمدیده، فقیر و طبقه متوسط باید پرستیده شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بشار اسماعیل، هنرپیشه سوری، در اظهاراتی تند و انتقادی مغایر با افکار و ایده‌های پیشین خود در حمایتش از بشار اسد، کسانی را که «بت‌های حاکم» توصیف کرد به شدت انتقاد کرد.

او این بت‌ها را «صاحبان قدرت، پول و دین» دانست و گفت «آنها در حالی که ثروت‌های سوریه را به تاراج برده‌اند مردم رنج‌دیده را به فداکاری در راه میهن دعوت می‌کنند».

«پرستش بت‌ها»

اسماعیل در بک برنامه‌ تلویزیونی گفت: « این بت‌ها ملت ستمدیده، فقیر و طبقه متوسط را وادار به پرستیدن آنها کرده‌اند.»

او افزود: آنان به مردم می‌گویند در راه خدا و میهن بمیرید. مردن در راه خدا اشکالی ندارد ولی مرگ در راه میهن موضوعی است که صاحبان پول و قدرت و مدعیان دیانت باید قدم در راه آن بگذارند. تو و فرزندانت ای صاحب قدرت و پول، همانند ما در راه میهن بمیرید.»

فساد اخلاقی

اسماعیل در ادامه از «فساد اخلاقی داخل جامعه هنری» صحبت کرد و علت 15 سال ممنوعیت خود از حضور در فعالیت‌های هنری به جز موارد نادر را فاش ساخت.

این بازیگر سوری همچنین از دخالت دستگاه‌های امنیتی در جامعه هنری و گزینش بازیگران و حتی تعیین میزان دستمزد آنها؛ به ویژه در رادیو و تلویزیون و نهاد سینمایی سوریه صحبت کرد.

پاچه‌خواری و تسلیم

او افزود: پاچه‌خواری، تسلیم و رانت‌خواری بر جامعه هنری سوریه حاکم شده است.

اسماعیل قبل از ابراز امتناع آشکار خود از فداکاری برای اسد، گفت: «پس از این که حضرت محمد بت‌پرستی را ریشه‌کن کرد، هزاران بت دیگر از جمله رهبران و رؤسا ظاهر شدند و شهروندان به پرستش این بت‌ها و جان باختن برای آنها مجبور شدند.»

شایان ذکر است که بشار اسماعیل یکی از طرفداران بشار اسد بود که همواره این جمله را تکرار می‌کرد که اسد «رئیس جمهوری منتخب قانونی است و مانند پرچم سوریه، نماد کشوراست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید