انفجار در مناطق حضور نیروهای وابسته به ایران در شهر المیادین سوریه

اسرائیل مسئولیت حمله به کاروان ایرانی اسلحه و سوخت در مرز سوریه و عراق در 18 آذر را رسما به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که چندین انفجار پی در پی در مناطق تحت نفوذ گروه‌های وابسته به ایران در شهر المیادین سوریه رخ داده است.

دیدبان حقوق بشر، شامگاه چهارشنبه 23 آذر، با اشاره به پرواز جنگنده‌های ناشناس در حومه دیر الزور تاکید کرد که دست‌کم‌ صدای 3 انفجار از منطقه «سوق الغنم» در شهر المیادین‌ شنیده شده اما گزارشی از خسارات احتمالی منتشر نشده است.

این نهاد حقوق بشری سوریه افزود که آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، مسئولیت حمله به کاروان ایرانی حمل سلاح و سوخت در 18 آذر را رسما پذیرفته است.

کوخاوی بیان کرد که کاروان ایرانی مذکور پس از عبور از نقطه مرزی «الجمارک» از توابع شهر البوکمال در شرق دیرالزور به همراه یک پایگاه نیروهای شبه‌نظامیان در آن منطقه مورد حمله قرار گرفت.

او تاکید کرد که حمله به این کاروان خسارات زیادی داشته و دست‌کم 14 نفر از نیروهای شبه‌نظامی وابسته به ایران طی آن کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه به‌دلیل هراس از حملات هوایی اسرائیل به جابجایی گسترده نیرو و تسلیحات خود به‌ویژه در اطراف دمشق و حومه شهر حمص اقدام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید