تاکید وزرای خارجه سعودی و امارات بر شراکت راهبردی مبتنی بر حمایت از امنیت

وزیر خارجه امارات، موفقیت ریاض در برپایی چهل و سومین نشست سران شورای همکاری خلیج و همچنین برپایی «اجلاس سران کشورهای خلیج و چین برای همکاری و توسعه» و «اجلاس سران کشورهای عربی و چین» را به همتای سعودی خود تبریک گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات یکشنبه 20 آذر از شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه سعودی استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری امارات«وام»، در این دیدار که در ابوظبی برگزار شد، طرفین با تاکید بر شراکت راهبردی دو کشور در راستای حمایت از امنیت، در مورد روابط حسنه فی‌مابین، روندهای همکاری مشترک و راه‌های تقویت آن در همه زمینه‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شماری از مسائل مورد توجه دو کشور و پرونده‌های خاص مربوط به همکاری مشترک عربی و خلیجی نیز از جمله مسائل مطرح‌شده در این دیدار بود.

وزیر خارجه امارات ضمن استقبال از سفر همتای سعودی خود، بر عمق و ویژگی مناسبات میان امارات و سعودی و رهبران و مردم دو کشور تاکید ورزید.

وزیر خارجه امارات تصریح کرد: امارات و سعودی در پیوند با شراکت راهبردی قوی و پایدار هستند که در راستای دستیابی به منافع مشترک، تامین منافع ملت‌های خود و حمایت از امنیت و ثبات منطقه و جهان، به شکلی مداوم در حال تحکیم است.

وزیر خارجه امارات، موفقیت ریاض در برپایی چهل و سومین نشست سران شورای همکاری خلیج در راستای تقویت روند اقدام مشترک خلیج و همچنین برپایی «اجلاس سران کشورهای خلیج و چین برای همکاری و توسعه» و «اجلاس سران کشورهای عربی و چین» را به همتای سعودی خود تبریک گفت.

وزیر خارجه امارات همچنین نتایج این دو اجلاس در تحکیم روابط پربار میان چین و کشورهای منطقه خلیج و تقویت مسیرهای توسعه اقتصادی پایدار دارای تأثیر مثبت بر منطقه و در راستای افزایش امنیت، ثبات و رفاه آن، را تحسین کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید