احتمال حمله اسرائیل به فرودگاه بیروت به‌دلیل قاچاق تسلیحات از ایران

شرکت هواپیمایی «معراج» وابسته به سپاه پاسداران ایران اخیرا پروازهای مستقیمی میان تهران و بیروت برقرار کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «تایمز اسرائیل» گزارش داد که تل‌آویو نسبت به قاچاق تسلیحات ایرانی از طریق فرودگاه بین‌المللی بیروت توسط شرکت هواپیمایی «معراج» هشدار داده است.

این روزنامه شامگاه پنج‌شنبه 17 آذر، با اشاره به گزارش «کانال 12» تلویزیون اسرائیل نوشت که مقامات تل‌آویو‌ درباره ایجاد کریدور قاچاق اسلحه توسط ایران از طریق ‌پروازهای غیرنظامی به بیروت در حال تحقیق هستند.

شرکت هواپیمایی معراج وابسته به سپاه پاسداران ایران اخیرا پروازهای مستقیمی میان تهران و بیروت برقرار کرده است.

روزنامه تایمز افزود، کریدور جدید پس از آن ایجاد شد که اسرائیل همه راه‌های نقل و انتقال تسلیحات ایرانی از طریق فرودگاه دمشق را مختل کرد.

این روزنامه نوشت، اسرائیل تهدید کرده که فرودگاه بیروت را مانند فرودگاه دمشق برای ممانعت از قاچاق تسلیحات ایرانی هدف قرار می‌دهد.

اولین پرواز در 14 نوامبر

پیش از این منابع «العربیه» گزارش دادند که هواپیماهای شرکت هواپیمایی معراج پروازهایی را به مقصد فرودگاه بیروت انجام می‌دهند که این پروازها می‌تواند حامل تسلیحات و تجهیزات حساس و مورد نیز «حزب‌الله» لبنان باشد.

این منابع با اشاره به سوءاستفاده مقامات جمهوری اسلامی از فرودگاه بیروت خاطرنشان کردند، این اقدام می‌تواند به لبنان آسیب اقتصادی وارد کند.

به گفته منابع العربیه، اولین پرواز شرکت معراج به مقصد فرودگاه بیروت در 14 نوامبر انجام شد.

بر اساس این گزارش، پیوستن فرودگاه بیروت به مسیر قاچاق اسلحه از ایران به لبنان، یکی از نگرانی‌های اسرائیل است.

منابع العربیه افزودند، پروازهای این شرکت هواپیمایی به صورت هفتگی در فرودگاه بین‌المللی دمشق به زمین می‌نشیند.

نقش فرزند یکی از رهبران حزب‌الله

اسرائیل پیشتر حزب‌الله لبنان را متهم کرده بود که با استفاده از «پروازهای غیرنظامی» به مقصد دمشق، اقدام به انتقال اسلحه از ایران به لبنان کرده است.

آویخای ادرعی، یکی از سخنگویان ارتش اسرائیل در توییتی اعلام کرده بود، یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله با استفاده از جایگاه خود و سوءاستفاده از زیرساخت‌های دولت لبنان، به پسر خود برای انتقال اسلحه از ایران به لبنان کمک کرده است.

او در این زمینه تاکید کرد: «برای اطمینان از محرمانه بودن [این عملیات]، تسلیحات توسط پروازهای غیرنظامی از ایران به فرودگاه بین‌المللی دمشق منتقل می‌شود که این امر می‌تواند غیرنظامیان را در معرض خطر فوری قرار دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید