رئیس جمهوری چین: سفر به سعودی آغاز مرحله نوینی از روابط چین با جهان عرب است

رئیس جمهوری چین تصریح کرد که پکن بزرگترین شریک تجاری شورای همکاری خلیج و بزرگترین واردکننده محصولات تجاری آن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین طی مقاله‌ای در روزنامه ریاض، چاپ پایتخت سعودی گفت که سفرش به پادشاهی عربی سعودی آغاز مرحله نوینی در روابط چین با جهان عرب خواهد بود.

رئیس جمهوری چین، با اشاره به روابط تاریخی جهان عرب و چین تاکید کرد که کشورهای عربی در بلوک کشورهای در حال توسعه قرار دارند.

او در این مقاله نوشت، پکن بزرگترین شریک تجاری شورای همکاری خلیج و بزرگترین واردکننده محصولات تجاری آن است ‌و یادآوری کرد که سعودی دستاوردهای مهمی در متنوع‌کردن منابع اقتصادی و اجتماعی کسب کرده است.

شی جین پینگ با تقدیر از ابتکارعمل‌های زیست‌محیطی سعودی از جمله «خاورمیانه سبز» و «سعودی سبز» تاکید کرد که پکن از تلاش‌ها جهت حفظ استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورهای عربی حمایت می‌کند.

استقبال ولیعهد سعودی از رئیس جمهوری چین در دربار سلطنتی
استقبال ولیعهد سعودی از رئیس جمهوری چین در دربار سلطنتی

پیشتر، شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی صبح امروز پنج‌شنبه از رئیس جمهوری چین به‌طور رسمی در دربار سلطنتی این کشور استقبال کرد.

رئیس جمهوری چین روز گذشته برای سفری سه روزه وارد پادشاهی عربی سعودی شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، این سفر به دعوت پادشاه سعودی و با هدف تحکیم روابط تاریخی و مشارکت راهبردی ویژه میان دو کشور انجام می‌شود.

در این سفر، نشست سران سعودی و چین به ریاست ملک سلمان و پرزیدنت شی و با حضور ولی‌عهد این کشور برگزار خواهد شد.

قرار است در این سفر سه اجلاس مهم میان «سعودی - چین»، «رهبران خلیج - چین» و «رهبران عرب -چین» با حضور بیش از 30 رهبر و سازمان بین‌المللی برگزار شود

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید