لیندر کینگ: حوثی‌ها با نقض ساده‌ترین شروط مسئول شکست آتش‌بس یمن هستند

فرستاده ویژه آمریکا به یمن: واشینگتن به تنهایی قادر نیست جنگ در یمن را پایان دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیموتی لیندر کینگ، فرستاده آمریکا به یمن اعلام کرد که حوثی‌ها از باز کردن جاده‌های منتهی به استان تعز که ابتدایی‌ترین شروط آتش‌بس است، خودداری کردند.

لندرکینگ سه‌شنبه 15 آذر در نشستی برابر کمیته روابط خارجی آمریکا افزود که دولت یمن در مقابل کارشکنی حوثی‌ها از تلاش‌های صلح حمایت می‌کند.

فرستاده آمریکا به یمن در خصوص تبلیغات حوثی‌ها هشدار داد که آنها می‌کوشند در مقابله با خواسته‌ مردم یمن برای پایان دادن به جنگ، خود را قربانی نشان دهند.

لندرکینگ گفت که حوثی‌ها از صلح فاصله گرفته و جامعه بین‌المللی باید آنها را پاسخگو کرده و حقایق را بیان کند.

به گفته لندرکینگ، حوثی‌ها به مشارکت در روند سیاسی پایبند نمانده و از اجرای یکی از ساده‌ترین شروط آتش‌بس که بازگشایی جاده‌ها است، خودداری می‌کنند.

او ضمن تقدیر از نقش سعودی در یمن، تاکید کرد که ریاض از زمان آتش‌بس یمن در اکتبر گذشته، گام‌های پیشگیرانه‌ای را برای اطمینان از خویشتن‌داری و تداوم آتش‌بس سازمان ملل برداشته است.
لندرکینگ با تاکید بر این که آمریکا به تنهایی قادر به پایان دادن به جنگ در یمن نیست، خاطرنشان کرد که واشنگتن خواهد کوشید تا گزینه دیپلماسی را برای دستیابی به راه حل دائمی برای منازعه یمن پیش ببرد.

به گفته او هر روزی که از تداوم بحران یمن می‌گذرد، خطر نشت فاجعه‌بار نفتکش رها شده «صافر» افزایش می‌یابد.

دیدار فرمانده سنتکام با ریاست ستاد نیروهای مسلح یمن

ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» دو هفته پیش، پس از ناکامی تلاش‌های بین‌المللی برای تمدید آتش‌بس در یمن در پی کارشکنی حوثی‌ها، عملکرد آنها را محکوم کرد.

کوریلا در دیدار با سپهبد صغیر بن عزیز، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن، بر حمایت مستمر کشورش از دولت یمن و تمامی اقداماتی که برای دستیابی به امنیت و ثبات در یمن انجام می‌شود، تاکید ورزید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید