بانک مرکزی یمن حساب‌ 12 شرکت را به اتهام تامین مالی حوثی‌ها مسدود کرد

اقدام بانک مرکزی علیه شرکت‌های حامی حوثی‌ها به عنوان بخشی از اقدامات دولت یمن برای اجرای تصمیم ماه گذشته شورای دفاع ملی به‌شمار می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بانک مرکزی یمن در عدن سه‌شنبه 15 آذر از مسدود شدن و ممنوعیت حساب‌های بانکی برخی شرکت‌ها، افراد و نهادهایی که حوثی‌ها را تامین مالی می‌کنند، خبر داد.

برخی شرکت‌های نفتی، شرکت‌های واردکننده کالا و تعدادی صرافی از جمله طرف‌هایی هستند که نام آنها در لیست سیاه تحریم‌ها قرار داده شد.

اقدام بانک مرکزی یمن به عنوان بخشی از اقدامات دولت یمن برای اجرای تصمیم ماه گذشته شورای دفاع ملی صادر شده که شبه‌نظامیان حوثی را در زمره گروه‌های تروریستی قرار داد.

بانک مرکزی یمن با صدور بخشنامه‌ای خطاب به شرکت‌ها، بانک‌ها و صرافی‌ها اعلام کرد، در راستای اجرای تصمیم دادستانی مبنی بر قرار دادن حوثی‌ها در لیست گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی، این بانک با هدف مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، تصمیم به مسدودکردن حساب‌ 12 شرکت گرفته است.

شرکت‌هایی که حساب آنها مسدود شد، عبارتند از: «شرکت تجاری خدماتی سالم نفت، شرکت الزهراء برای بازرگانی و نمایندگی، شرکت پذیرش نفت برای واردات مشتقات نفتی، شرکت سلم‌رود برای تجارت و واردات و شرکت خدمات نفتی ابکر».

این بانک همچنین حساب‌ «شرکت بین‌المللی الفقیه برای تجارت واردات و خدمات نفتی محدود»، «شرکت اویل»، «شرکت بازرگانی ابوت»، «شرکت طلای سیاه»، «شرکت گروه بازرگانی العوادی»، «شرکت بازرگانی الحمادی با مسئولیت محدود» و «نفت آتلانتیک برای واردات مشتقات نفتی» را مسدود کرد.

در بخشنامه بانک مرکزی یمن آمده است: «مسدودکردن حساب‌ برخی شرکت‌ها بر اساس بخشنامه شماره 17 دادستان عمومی یمن در سال 2022 مورخ 1/12/2022 میلادی مبنی بر درج افراد و نهادها در فهرست تروریستی و بر اساس ماده 17- بند ب و قانون شماره یک 2010 و اصلاحات آن در خصوص مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، صادر شده است.»

گفتنی است که در 22 اکتبر سال گذشته، شورای دفاع ملی یمن بالاترین مقام دفاعی و امنیتی در این کشور، شبه‌نظامیان حوثی را گروه تروریستی اعلام کرد و متعهد شد که اقدامات سختگیرانه‌ای در قبال نهادها یا افرادی حامی آنها اتخاذ خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید