ولی‌عهد سعودی از پروژه احداث جزیره تفریحی«سنداله» در دریای سرخ خبر داد

شاهزاده محمد بن سلمان: پروژه احداث جزیره تفریحی «سنداله» با موقعیت منحصر به فرد و طبیعت جذاب اولین تفریحگاه لوکس دریایی با کلوپ‌های قایق‌های بادبانی است که در ابرپروژه «نئوم» تعریف شده و درگاهی برای جذب گردشگری جهان در دریای سرخ و منطقه خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد، رئیس شورای وزیران و رئیس هیئت مدیره شرکت نیوم از توسعه «جزیره سنداله»، به عنوان اولین مقصد منطقه گردشگری دریایی لوکس در نیوم و یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حمایت از استراتژی ملی گردشگری خبر داد.

این جزیره به عنوان دروازه اصلی سفرهای دریایی در دریای سرخ و یکی از مهم‌ترین تجربیات جهانی در زمینه‌های جذب گردشگری و سرگرمی طراحی شده است.

انتظار می‌رود که جزیره تفریحی «سنداله» از اوایل سال 2024 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز گفت راه‌اندازی این پروژه بیانگر لحظه مهمی از سرعت توسعه در طرح بزرگ نیوم و گامی بزرگ برای دستیابی به اهداف گردشگری ملی در چارچوب برنامه چشم‌انداز 2030 پادشاهی عربی سعودی است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» شاهزاده محمد بن سلمان افزود: «جزیره سنداله اولین تفریحگاه دریایی لوکس با کلوپ‌های قایق بادبانی است که در پروژه نئوم تعریف شده و دروازه‌ای برای گردشگری جهانی در دریای سرخ و منطقه خواهد بود».

او همچنین گفت که این تفریحگاه لوکس دریایی از موقعیت منحصر به فرد و طبیعت جذاب برخوردار است که آن را برای تبدیل شدن به قطب گردشگری دریایی لوکس در جهان واجد شرایط می‌کند.

جزیره «سنداله»

جزیره «سنداله» با مساحت تقریبی 840 هزار متر مربع در دریای سرخ واقع شده است این جزیره یکی از مجموعه جزایری است که در طرح بزرگ «نیوم» با طرح‌های متفاوتی که هر جزیره را از دیگری متمایز می‌کند، توسعه می‌یابد.

پروژه تفریحی جزیره سنداله برای ارائه جلوه جدیدی از قایق‌رانی ایجاد شده که یک جاذبه جهانی برای علاقه‌مندان به سفرهای لوکس و گردشگری دریایی تجربیات منحصر به فردی ارائه می‌کند. این جزیره گردشگران را قادر می‌سازد تا ضمن لذت بردن از طبیعت جزیره زیبایی‌های واقعی نیوم و دریای سرخ در پادشاهی عربی سعودی را مشاهده کنند.

در طرح تفریحی جزیره سنداله بیش از 3500 فرصت شغلی در بخش‌های گردشگری، مهمان‌داری و خدمات سرگرمی فراهم می‌شود.این جزیره همچنین دارای یک ساحل بسیار جذاب و پر جنب و جوش با 86 اسکله خواهد بود که جزیره را به مقصدی ایده‌آل برای لنگر انداختن قایق‌های تفریحی و کشتی‌های بزرگ تبدیل می‌کند. این جزیره به دروازه‌ای اصلی برای دریای سرخ تبدیل شده و تجربه‌های استثنایی از سفرهای دریایی را به گردشگران ارائه می‌دهد.

جزیره «سنداله» دارای 413 اتاق هتل لوکس با بالاترین سطح استانداردهای بین‌المللی و 333 هتل آپارتمان با سطح بالایی از خدمات خواهد بود.
علاوه بر این یک کلوپ ساحلی مجلل و یک باشگاه قایق بادبانی و شماری از رستوران‌های جهانی نیز در این جزیره وجود خواهد داشت.

جزیره همچنین زمینی به مساحت 6474 یارد (5920 متر) برای دوستداران گلف دارد که شامل دو میدان گلف است تا گردشگران از یک تجربه ورزشی و سرگرمی متمایز نیز لذت ببرند.

طراحی جزیره سنداله

طراحی این جزیره ترکیبی از برندهای بین‌المللی است تا یک سیستم گردشگری یکپارچه منحصر به فردی ارائه دهد. بخش‌های مختلف این جزیره نیز با حضور تعدادی از فروشگاه‌های لوکس بین‌المللی و به‌طور ویژه‌ای جهت خدمات‌دهی در این جزیره و ارائه تجربه ورزشی و تفریحی منحصر به فرد و لذت‌بخش طراحی و احداث می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید