انفجار در مقر نیروهای سوریه دموکراتیک در قامشلی

واشینگتن و مسکو از آنکارا خواسته‌اند تا از هر گونه عملیات نظامی در شمال سوریه خودداری کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه عصر دوشنبه 14 آذر گزارش داد که یک خودروی بمب‌گذاری شده در شهر قامشلی در استان حسکه در شمال شرق این کشور منفجر شد.

این نهاد حقوق بشری سوری به نقل از منابع خود افزود: «خودرویی که در نزدیکی ساختمان دفتر نیروهای سوریه دمکراتیک منفجر شد، برای انتقال کارکنان اداره آموزش و پرورش منطقه حکومت خودمختار کردها در شمال و شرق سوریه به کار گرفته می‌شد».

این منبع همچنین افزود که هنوز اطلاع دقیقی از سرنوشت افراد داخل خودروی منفجر شده در دست نیست.

«پنجه شمشیر»

انفجار در منطقه خودمختار کردهای سوریه در حالی رخ می دهد که ترکیه در عملیات نظامی موسوم به عملیات «پنجه شمشیر»، به حملات هوایی و گلوله باران‌های توپخانه‌ای خود علیه مقرهای «پ.ک.ک» و «یگان‌های مدافع خلق کرد» در شمال عراق و سوریه ادامه می‌دهد.

آنکارا حزب «پ.ک.ک» و «یگان‌های مدافع خلق کرد» در سوریه را به دست داشتن در بمب‌گذاری 13 نوامبر در استانبول که 6 کشته و 81 زخمی برجای گذاشت، متهم می‌کند اما این دو حزب اتهام ترکیه را رد می‌کنند.

تهدیدی برای امنیت منطقه

ایالات متحده آمریکا و روسیه هر دو خواستار کاهش تنش در شمال شرق سوریه شده‌اند.

واشینگتن و مسکو از آنکارا خواسته‌اند تا از هر گونه عملیات نظامی در شمال سوریه خودداری کند.

فرانسه نیز با ابراز نگرانی از تصمیم ترکیه برای آغاز عملیات گفته است که «با نگرانی شدید» تشدید تنش‌ها در سوریه را دنبال می‌کند.

دولت فرانسه اعلام کرد، حمله زمینی که ترکیه قصد اجرای آن را دارد، ثبات منطقه و امنیت ساکنان شمال شرق سوریه را تهدید خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size