124 مورد خشونت طی سال جاری علیه کارکنان امداد‌رسان در یمن

استان‌های الحدیده و حجه تحت کنترل شبه‌نظامیان تروریست حوثی در یمن شاهد بیشتر موارد نقض اقدامات بشردوستانه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد فاش کرد که طی دوره 9 ماهه از آغاز سال جاری 124 مورد خشونت علیه کارکنان امدادرسانی بشردوستانه در یمن را شناسایی کرده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد که «از ژانویه تا سپتامبر 2022، شرکای اقدامات بشردوستانه، 124 مورد خشونت علیه کارکنان و دارایی‌های بشردوستانه در یمن را گزارش کردند که به کشته‌شدن یک کارمند امدادرسان و مصدومیت 4 نفر دیگر انجامیده است.»

به گزارش این دفتر، 15 مورد آدم‌ربایی و 13 مورد بازداشت کارکنان امدادرسان و همچنین 34 مورد ربودن خودروی ویژه کار بشردوستانه نیز ثبت شده است.

این دفتر هماهنگی ضمن تاکید بر لزوم محافظت از کارکنان امدادرسانی بشردوستانه گفت که طرف‌های درگیر در یمن نباید امدادرسانان را به عنوان «هدف» در نظر بگیرند.

استان‌های الحدیده و حجه تحت کنترل شبه‌نظامیان تروریست حوثی، در راس شهرهایی قرار دارند که شاهد بیشتر موارد نقض اقدامات بشردوستانه هستند.

گفت‌وگوهای لندرکینگ

تیم لندرکینگ، فرستاده آمریکا به یمن، جمعه گذشته با یک مقام مسئول سازمان ملل درباره محدودیت‌های اعمال شده توسط شبه‌نظامیان حوثی در مورد ارسال کمک‌های بشردوستانه برای مردم یمن گفت‌وگو کرد.

به گفته لندرکینگ، او و استفان فاگن، سفیر آمریکا در عدن، در دیدار با دیوید گرسلی، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه در یمن، درباره نگرانی‌های مربوط به محدودیت‌های اعمال شده از سوی حوثی‌ها برای کمک‌های بشردوستانه در یمن گفت‌وگو کردند.

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، در گزارش اخیر خود فاش کرد که شبه‌نظامیان حوثی تحت‌الحمایه ایران، با تداوم اعمال محدودیت‌های خود، همچنان مانع از امدادرسانی و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به میلیون‌ها یمنی می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید