پارلمان عراق برای تکمیل کابینه دولت السودانی به دو وزیر دیگر رای اعتماد داد

کارشناسان امور عراق می‌گویند شاید سخت‌ترین پرونده‌های پیش روی دولت السودانی پرونده فساد، اصلاح اقتصاد، و تقسیم مناصب باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اختلافاتی که هفته‌ها به طول انجامید، پارلمان عراق شامگاه شنبه 12 آذر با اکثریت مطلق به دو نامزد پیشنهادی السودانی برای وزارتخانه‌های محیط زیست، شهرسازی و مسکن و شهرداری‌ها و کارهای عمومی رای اعتماد کرد.

مرکز رسانه‌ای پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پارلمان عراق با اکثریت مطلق به نزار محمد سعید آمیدی به عنوان وزیر محیط ‌زیست و همچنین بنکین عبدالله ریکانی به عنوان وزیر شهرسازی، مسکن و شهرداری‌ و کارهای عمومی رای اعتماد داده است.»

اختلاف برسر کابینه

بیانیه پارلمان همچنین از تکمیل کابینه دولت محمد شیاع السودانی پس از رای اعتماد پارلمان به نامزدهای این دو وزارتخانه باقی مانده از 23 وزارتخانه‌ این کشور، خبر داد.

پارلمان عراق، 27 اکتبر به نامزدهای 21 وزارتخانه رای اعتماد داد و اختلاف تنها بر سر وزارتخانه‌های محیط زیست، شهرسازی و مسکن و شهرداری‌ باقی مانده بود.

رای گیری درباره نامزدهای این وزارت‌خانه‌ها به دلیل اختلاف بین دو حزب دمکرات و اتحادیه میهنی کردستان به تعویق افتاده بود.

وعده اصلاحات السودانی به عراقی‌ها

طبق گفته کارشناسان با توجه به چالش‌ها و بحران‌های زیست محیطی، خدماتی و جمعیتی خشکسالی، بیابان‌زدایی و گسترش زاغه‌‌نشین‌ها، دو وزارتخانه که پارلمان عراق به وزرای آن رای اعتماد داد از اهمیت بالایی برخوردار است.

السودانی هنگام ارائه برنامه کاری دولتش بر پایبندی خود به تلاش برای بهبود اوضاع معیشتی، توسعه خدمات، رسیدگی به مسئله بیکاری، اصلاح بخش‌های اقتصادی و مالی و مبارزه با فساد که بر زندگی شهروندان تأثیر منفی گذاشته است، تاکید کرد.

کارشناسان می‌گویند شاید یکی از سخت‌ترین پرونده‌های پیش روی دولت، السودانی پرونده فساد، اصلاح اقتصاد، نهادهای رسمی و تقسیم مناصب باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید