تحریم‌های جدید آمریکا علیه افراد و نهادهای وابسته به حزب‌الله لبنان

وزارت خزانه‌داری آمریکا دو شخص حقیقی و دو شرکت در لبنان را به‌دلیل ارائه خدمات مالی به گروه تروریستی حزب‌الله تحت تحریم قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی را به‌دلیل ارائه خدمات مالی به گروه تروریستی حزب‌الله برای خرید سلاح تحریم کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج‌شنبه 11 آذر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دو شخص و دو شرکت در خاک لبنان را به‌دلیل ارائه تسهیلات مالی به حزب‌الله تحریم کرده است.

بنا به این اطلاعیه، یک شخص دیگر نیز به‌دلیل مشارکت در خرید سلاح برای این گروه تروریستی تحت تحریم قرار گرفت.

حزب‌الله لبنان در سال 1982 توسط سپاه پاسداران ایران تاسیس شد و ایالات متحده و برخی کشورهای غربی آن را یک گروه تروریستی به‌شمار می‌آورند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا بر اساس اهداف و سیاست‌های خارجی ایالات متحده، علیه دولت‌ها، سازمان‌ها و افراد غیر آمریکایی تحریم‌های اقتصادی و بازرگانی اعمال می‌کند.

بر اساس اطلاعیه این دفتر، عادل محمد منصور، مدیر یک نهاد مالی تحت مالکیت حزب‌الله و حسن خلیل، که در خرید سلاح برای این حزب اقدام کرده بود، همچنین ناصر حسن، شاغل در نهادی که به حزب‌الله تسهیلات مالی ارائه کرده، تحت تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند.

ایالات متحده در ماه گذشته هم یک شبکه بین‌المللی قاچاق نفت شامل ده‌ها شخص و شرکت و نفتکش که برای سپاه قدس ایران و حزب‌الله لبنان فعالیت می‌کردند را تحریم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید