اعزام کاروان‌های نظامی ائتلاف بین‌المللی به شمال شرق سوریه

240 کامیون نظامی از گذرگاه مرزی «الولید» وارد سوریه شده و به سمت پایگاه‌های ائتلاف بین‌المللی مستقر در استان الحسکه حرکت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، که چندین کاروان نظامی ائتلاف بین‌المللی ضد «داعش» شامل سلاح‌های سنگین، توپخانه و مواد لجستیکی طی 48 ساعت گذشته وارد شمال شرق سوریه شده است.

طبق این گزارش که پنج‌شنبه 10 آذر منتشر شده کاروان‌های ائتلاف طی 48 ساعت گذشته از گذرگاه مرزی الولید مجاور مرز اقلیم کُردستان عراق وارد شمال شرق سوریه شدند.

فعالان وابسته به دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش دادند که بیش از 240 کامیون، حامل توپ، مسلسل سنگین، تجهیزات نظامی، مهمات و جعبه‌های اسلحه و مخازن سوخت به سمت پایگاه‌های ائتلاف بین‌المللی مستقر در استان الحسکه حرکت کردند.

کاروان‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در سوریه

در 29 نوامبر، یک کاروان نظامی وابسته به ائتلاف بین‌المللی از گذرگاه مرزی الولید وارد مناطق شمال و شرق سوریه شد.

این کاروان که سومین کاروان نظامی در کمتر از 10 روز بود شامل حدود 40 کامیون حامل مهمات و مواد لجستیکی، تانک و خودروهای زرهی و شماری نیروی کمکی بود که به سمت پایگاه آمریکایی در تل بیدر در حومه حسکه حرکت کردند.

انتقال کاروان‌های نظامی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش از عراق به سوریه با تهدیدهای ترکیه علیه کُردهای متحد با آمریکا در مناطق شمال و شرق سوریه همزمان بوده است.

شایان ذکر است که نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کردند که به طور موقت همکاری با ائتلاف را برای مبارزه با داعش متوقف کرده تا بتوانند نیروهای خود را برای مقابله با تهدیدهای ترکیه متمرکز کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید