ارتش یمن: حوثی‌ها با حمایت سپاه پاسداران برای حمله به بنادر یمن آماده می‌شوند

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن: پدافند هوایی نیروهای مسلح، حملات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت سپاه پاسداران ایران علیه بندر نفتی الضبه در استان حضرموت را خنثی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی همچنان به تهدیدات خود برای حمله به بنادر و نفتکش‌ها در استان حضرموت ادامه می‌دهند.

سرتیپ مجلی، چهارشنبه 9 آذر در نشستی خبری افزود که فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی با برخورداری از حمایت سپاه پاسداران ایران، آمادگی خود را برای انجام حملات جدید به بنادر، تاسیسات نفتی و کشتی‌ها اعلام کردند که نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی به شمار می‌آید.

او همچنین تاکید کرد که پدافند هوایی نیروهای مسلح، حملات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی برخوردار از پشتیبانی سپاه پاسداران علیه بندر نفتی الضبه در استان حضرموت را خنثی کردند.

سرنگونی 3 پهپاد

مجلی خاطرنشان کرد: «پدافند هوایی توانست 3 پهپاد دشمن را رهگیری و سرنگون کند ولی یکی از پهپادها به پایانه صادرات نفت در بندر برخورد کرده و خسارت مادی به آن وارد شد.

از سویی وزارت امور خارجه آمریکا، دوشنبه از شبه‌نظامیان حوثی خواست فورا حملات خود به بنادر یمن که باعث اختلال در روند واردات منابع انرژی مورد نیاز و افزایش رنج مردم در سراسر یمن می‌شوند را متوقف کنند.

حمله به بنادر

با پایان آتش‌بس سازمان ملل در اوایل اکتبر، شبه‌نظامیان حوثی، حملات خود را به بنادر نفتی به عنوان بخشی از جنگ اقتصادی علیه منابع اقتصاد ملی یمن، تشدید کردند.

این در حالی است که پهپادهای حوثی‌ها دوشنبه، بندر نفتی الضبه در استان حضرموت در شرق یمن را بعد از گذشت حدود یک ماه از آخرین حمله پهپادی آنها به این بندر، هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید