گردهمایی سه روزه فیلسوفان از سراسر جهان در ریاض

هدف از برگزاری کنفرانس فلسفه ریاض ایجاد گفت‌وگوی سالیانه برای بررسی آخرین تحولات فلسفه و کاربردهای مدرن آن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«کنفرانس بین‌المللی فلسفه ریاض 2022» به همت هیئت ادبیات، نشر و ترجمه سعودی از روز پنج‌شنبه با شعار «دانش و کاوش: فضا، زمان و انسانیت» در ریاض آغاز به کار کرد.

این کنفرانس به مدت سه روز در «کتابخانه ملی ملک فهد» ادامه خواهد داشت.

در این گردهمایی، جمعی از فیلسوفان، دانشمندان، مورخان، نظریه‌پردازان سیاسی و هنرمندان از سراسر جهان حضور پیدا کرده و پیرامون تحقیقات و فرضیه‌هایی درباره دانش و کاوش در عصر کنونی و آینده بحث و گفت‌وگو خواهند کرد.

هدف از برگزاری چنین کنفرانسی، ایجاد فضای گفت‌وگوی سالیانه برای بررسی آخرین تحولات فلسفه و کاربردهای مدرن آن است.

حمایت از قابل‌دسترس بودن محتوای فلسفی که شامل همه گروه‌های اجتماعی شود و همچنین ایجاد زمینه برای همکاری میان نهادهای فعال در حوزه فلسفه از سراسر جهان نیز از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس یاد شده است.

به گفته برگزارکنندگان این کنفرانس، چنین رویدادی به پیشبرد تحقیقات علمی و دانشگاهی در زمینه فلسفه کمک می‌کند.

کنفرانس ریاض پیش از این کار خود را با شعار «جشنواره ایده‌ها و مفاهیم نوین» آغاز کرده بود. در اولین دور از این کنفرانس، 11 سخنرانی عمومی و 17 کارگاه تخصصی با حضور فیلسوفان، محققان، دانشگاهیان و اندیشمندان برجسته برگزار شد.

در دومین نشست این کنفرانس نیز سخنرانی‌ها، گردهمایی‌ها و فعالیت‌های جانبی به مدت 3 روز برگزار خواهد شد.

همزمان با برگزاری این نشست، یک رویداد دیگر تحت عنوان «فضای تعامل» برگزار خواهد شد که در آن برای افزایش علاقه‌ مخاطبان به فلسفه، تاریخی از مفاهیم و مضامین فلسفی به شکلی جذاب ارائه خواهد شد.

«کافه‌ فلسفه آینده» نیز رویداد دیگری است که فضایی غیررسمی برای ارتباط و تعامل شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی فلسفه ریاض فراهم خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید