وزیر انرژی سعودی از کشف دو میدان گاز طبیعی در منطقه الشرقیه خبر داد

ظرفیت تولید روزانه این دو میدان گاز طبیعی در مجموع بیش از 50 میلیون فوت مکعب برآورد شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی اعلام کرد که شرکت نفت سعودی (آرامکو) موفق به کشف دو میدان گاز طبیعی غیرمتعارف در منطقه الشرقیه شده است.

وزیر انرژی سعودی، چهارشنبه 9 آذر در این رابطه افزود: «یک میدان گاز طبیعی غیرمتعارف در جنوب غربی میدان الغوار، واقع در 142 کیلومتری جنوب غربی شهر الهفوف پس از جریان یافتن گاز از چاه (اوتاد - 108001) با میانگین استاندارد 10 میلیون فوت مکعب در روز و 740 بشکه از میعانات، کشف شد.

به گفته او، جریان گاز از چاه (اوتاد - 100921) نیز با میانگین 16.9 میلیون فوت مکعب استاندارد در روز و 165 بشکه میعانات برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، عبدالعزیز بن سلمان در ادامه گفت: «همچنین میدان گاز طبیعی غیرمتعارف «الدهناء» در 230 کیلومتری جنوب غربی شهر الظهران، پس از خروج گاز از چاه (الدهناء-4) با میانگین تولید روزانه 8.1 میلیون فوت مکعب استاندارد کشف شد.

عبدالعزیز بن سلمان نیز افزود که میانگین جریان گاز از چاه (الدهناء- 370100)، 17.5 میلیون فوت مکعب استاندارد در روز و 362 بشکه میعانات گازی است.

به گفته وزیر انرژی سعودی، اهمیت این اکتشافات در ارتقای ذخایر گاز طبیعی کشور است که در راستای حمایت از راهبردهای ریاض و دستیابی به اهداف برنامه «حذف سوخت مایع» قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید