دولت یمن حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی را اعلان «جنگ نامحدود» خواند

با پایان آتش‌بس سازمان ملل در اوایل اکتبر، شبه‌نظامیان حوثی، حملات خود را به بنادر نفتی به عنوان بخشی از جنگ اقتصادی علیه منابع اقتصاد ملی یمن، تشدید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

معین عبدالملک، نخست‌وزیر یمن اعلام کرد حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ به بنادر و تاسیسات نفتی، بیانگر اعلان «جنگ نامحدود» از سوی این گروه مسلح است.

به گزارش «خبرگزاری یمن»، عبدالملک، شامگاه سه‌شنبه 8 آذر در دیدار با استانداران تاکید کرد که اثرات منفی این جنگ به « تضعیف نهادهای ملی اقتصادی و تهدید جان شهروندان محدود نخواهد شد بلکه دامنه آن تلاش‌های صلح، امنیت و ثبات منطقه، تأمین انرژی، آزادی کشتیرانی و تجارت جهانی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.»

به گفته نخست‌وزیر یمن، در این دیدار بر «افزایش آمادگی امنیتی و نظامی» به منظور مقابله با حملات شبه‌نظامیان حوثی در نقاط مختلف این کشور تاکید شده است.

با پایان آتش‌بس سازمان ملل در اوایل اکتبر، شبه‌نظامیان حوثی، حملات خود را به بنادر نفتی به عنوان بخشی از جنگ اقتصادی علیه منابع اقتصاد ملی یمن، تشدید کردند.

این در حالی است که پهپادهای حوثی‌ها دوشنبه، بندر نفتی الضبه در استان حضرموت در شرق یمن را بعد از گذشت حدود یک ماه از آخرین حمله پهپادی آنها به این بندر، هدف قرار دادند.

این گروه شبه‌نظامی نیابتی تحت الحمایه ایران، بندر النشیمه در شبوه را نیز هدف حمله مشابهی قرار دادند که این حمله آنها به عنوان اقدامی تروریستی علیه اقتصاد یمن شناخته شده و محکومیت‌های گسترده بین‌المللی را به دنبال داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید