آنکارا از حمله زمینی قریب‌الوقوع ارتش ترکیه به شمال سوریه خبر داد

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: آنکارا در مورد حملات هوایی در شمال سوریه و عراق، با روسیه هماهنگ کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم هشدارهای بین‌المللی در مورد هرگونه عملیات نظامی زمینی ترکیه در شمال سوریه، آنکارا بار دیگر تاکید کرد که به تحرکات نظامی خود ادامه می‌دهد.
ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه سه‌شنبه 8 آذر خاطرنشان کرد که حمله زمینی در شمال سوریه ممکن است هر لحظه آغاز شود.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، کالین افزود: «عملیات نظامی تداوم خواهد داشت و زمان و مکان این عملیات بر اساس اولویت‌ها مشخص خواهد شد».

هماهنگی با روسیه

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه همچنین تصریح کرد که کشورش بارها از یگان‌های مدافع خلق کُرد خواسته است تا 30 کیلومتر از مرز سوریه و ترکیه فاصله بگیرند.

به گفته او، ترکیه پیش از کشته‌شدن هزاران سوری و آواره شدن میلیون‌ها نفر، پیشنهاد ایجاد منطقه امن در سوریه را مطرح کرده بود.

کالین در مورد حملات هوایی ترکیه تاکید کرد که کشورش در رابطه با این حملات در شمال سوریه و عراق، با روسیه هماهنگ کرده است.

کالین همچنین در مورد مناسبات آنکارا با دمشق، تاکید کرد که گفت‌وگوها در سطوح اطلاعاتی میان دو کشور در جریان است.

فراخوان گروه‌های سوری وابسته به آنکارا

مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» شنبه گذشته هشدار داده بود که ترکیه برای انجام حملات جدید و یورش زمینی به شمال سوریه آماده می‌شود.

فرمانده «قسد» که ترکیه آن را منتسب به یگان‌های مدافع خلق کُرد می‌داند، خاطرنشان کرد که آنکارا به گروه‌های سوری وفادار خود اطلاع داده که برای مشارکت در این حمله آماده شوند.

به گفته عبدی، حملات ترکیه با مخالفت بین‌المللی مواجه است ولی این مخالفت‌ها برای متوقف‌کردن این حملات کافی نیست.

آنکارا از یکشنبه گذشته، در پی متهم کردن «پ ک ک» و یگان‌های مدافع خلق کُرد به دست داشتن در انفجار 13 نوامبر استانبول، سلسله حملات هوایی و توپخانه‌ای را علیه مواضع این گروه‌ها درشمال عراق و سوریه آغاز کرده است.

ترکیه طی سال‌های گذشته، 3 عملیات نظامی در شمال سوریه انجام داده و گروه‌های مسلح سوری همسو با آنکارا را در این منطقه مورد حمایت قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید